Endüstriyel Ethernet ile endüstriyel verileri ağdaki cihazlar arasında güvenilir ve esnek şekilde aktarın

Endüstriyel otomasyonda Ethernet özellikli cihazlar arasındaki veri iletişimi için mükemmel bağlantı çözümü.

Weidmüller Endüstriyel Ethernet ürünleri, bina otomasyonunda Ethernet özellikli cihazlar arasında veri iletişimi için ideal bağlantılardır. Endüstriyel ağ altyapısı için tam kapsamlı bir tedarikçi olarak iletişim altyapısı için çok çeşitli ürünler sunuyoruz.

Bu ürünler veri trafiğinin verimli şekilde yönlendirilmesine yönelik anahtarlardan uç cihazların kablosuz bağlantısı için endüstriyel WLAN cihazlarına ve ağların korunması için yönlendiricilere kadar uzanmaktadır. Tüm ürünler güvenilir ve esnek Endüstriyel Ethernet iletişimi için en yüksek gereksinimleri karşılar.

Kapsamlı özellikleri ve onayları ile bileşenlerimiz, şu sektörler gibi tüm sektörlerdeki endüstriyel uygulamalar için idealdir: Tesis ve Makine Mühendisliği, Gemi İnşaatı, Proses Endüstrileri ve Enerji, geleneksel/yenilenebilir güç üretimi, aktarma ve dağıtım da dahil.

Endüstriyel Ethernet avantajlarınız

İşlevler

İşlevler

Endüstriyel Ethernet ürünleri her ürün grubunda çeşitli işlevler sunar

Sertifikalar:

Sertifikalar:

Kapsamlı sertifikasyonları sayesinde, cihazlarımızı pek çok ortamda kullanılabilirsiniz

Uygulama alanları

Uygulama alanları

Uygulamanız için mevcut ideal cihaz

Endüstriyel Ethernet için bir bakışta ürün yenilikleri

Endüstriyel Ethernet ürün grubumuz

Yönetilemeyen Switchler

Yönetilemeyen switchler yapılandırma gerektirmez ve yine de uyarlanabilir. Otomatik anlaşma, otogeçiş ve akış denetimi gibi temel standartlaştırılmış protokoller kullanmaları çok çeşitli iletim hızlarına veya konnektör atamalarına otomatik olarak adapte olmalarını sağlamaktadır. Tüm switchler, RJ45 arabirimiyle veya IEEE 802.3'te belirtilen arabirimlere dayalı fiber optik kablo ile bükümlü kablo çifti kullanımını destekler. Farklı özelliklere sahip farklı sürümler sunuyoruz. EcoLine, BasicLine ve ValueLine'ın yönetilemeyen switchlerine ek olarak, tüm hatlarda kablolama işlerinizi önemli ölçüde azaltabilecek Power over Ethernet modelleri de sunabiliriz.

 • Power over Ethernet modelleri de dahil olmak üzere Hızlı Ethernet ve Gigabit sürümleri mevcuttur
 • Net şekilde görünen LED ekran sayesinde hızlı arıza tanısı
 • Bireysel gereklilikleri karşılamak üzere sayı ve özellikler açısından çok çeşitli bağlantı noktaları
 • Farklı ortamlarda uzun süreli güvenilir kullanım için sağlam muhafaza
 • Birçok farklı sektörde kullanım için çok sayıda uluslararası onay

Yönetilebilen Switchler

Endüstri ağlarının tüm gereksinimlerini karşılamak için, yönetilen anahtarlarımız dört farklı hatta mevcuttur: ValueLine, AdvancedLine, PremiumLine ve SubstationLine. Bu seçim, uygulamaya ve endüstri gereksinimlerine bakılmaksızın doğru ürünün bulunabilmesini sağlar. Bu hatlar hem DIN raylı hem de 19" pano modeller, Hızlı, Gigabit ve 10 Gigabit'e varan arabirimler, geniş bir yelpazede bağlantı noktası sayısı ve türü, Power over Ethernet modelleri, en önemli endüstriyel otomasyon protokolleri için destek sunar ve onları çeşitli sektörlerde kullanım için ideal kılan çeşitli uluslararası onaylar sunar.

 • Kapsamlı yönetim özellikleri grubu, çeşitli yedekli çalışma, izleme, trafik filtresi ve güvenlik işlevlerinin ayarlanmasına olanak tanır
 • Büyük bir çeşitliliğe sahip port sayısı ve ortam tipi, geniş bir uygulama yelpazesine olanak tanır
 • En yaygın otomasyon ağlarına optimal entegrasyon için PROFINET-RT, EtherNet/IP ve Modbus/TCP gibi endüstriyel protokoller desteği

Güvenlik router’ları

Entegre VPN teknolojisine sahip router’larımız uzak ağlardaki bileşenlere ve sistemlere güvenli uzaktan erişim sağlamak için idealdir. Router’lar kablolu ya da mobil internet bağlantısı ile sunulmakta olup u-link Uzaktan Erişim Servisini destekler. Bu da uzaktan erişim hizmetlerinin, özel bir BT bilgisi gerekmeden, hızlı ve kolay şekilde kurulmasına imkan verir.

 • Weidmüller u-link Uzaktan Erişim Servisi ile güvenli ve kolay uzaktan bakım
 • Durum bilgisi içeren denetim güvenlik duvarı, IP/bağlantı noktası iletme ve ağ segmentasyonu sayesinde artan ağ güvenliği
 • 2 ila maksimum 6 bağlantı noktalı Fast Ethernet ve Gigabit Ethernet arabirimleri sayesinde tam esneklik
 • Hızlı, internet tabanlı radyo iletişim erişimi için entegre 4G/LTE modemli çeşitler

Medya dönüştürücüleri ve protokol ağ geçitleri

Endüstriyel otomasyonun amaçlarından biri, tüm sistem bileşenlerinin sürekli ağ bağlantısını sağlamaktır. Bunun için, farklı iletim teknolojileri kullanan veya birbirinden çok uzakta olan cihazların ve ağ kesimlerinin birbirine bağlanması gerekir. Tüm ağ katılımcıları arasında sorunsuz bir iletişim sağlayan medya dönüştürücülerimiz ve protokol ağ geçitlerimiz aynı zamanda özellikle kullanışlı ve ekonomiktir.

 • Seri cihazların Ethernet ağlarına entegrasyonu
 • Uzun mesafelerde ve EMC açısından kritik ortamlarda Ethernet kullanımı
 • Seri haberleşme sinyallerinin uzun mesafelerde aktarımı
 • Modbus RTU/ASCII ve Modbus TCP arasında dönüştürme

Endüstriyel WLAN

WLAN modülümüz; erişim noktası (AP), köprü ya da istemci gibi esnek biçimde kullanılabilir. Alternatif Power over Ethernet kaynağı, mevcut bir altyapıyla entegrasyonu özellikle kolay hale getirmektedir. Bir RADIUS hizmetine entegrasyon ve radyo sahasında WPA2 ile güvenli şifreleme üzerinden maksimum veri bütünlüğü garanti edilir. Birkaç radyo sahası esnek şekilde dağıtılabilir. Hızlı dolaşım sayesinde müşteriler bu sahalarda radyo hücreleri arasında geçiş yapabilir.

 • IEEE 802.11a/b/g/n'ye göre uyumlu erişim noktası/istemci
 • Erişim noktaları arasında kesintisiz bağlantı değişiklikleri için hızlı dolaşım
 • PoE ile IEEE 802.3af'ye uygun güç beslemesi mümkündür
 • İzleme ve alarmlar için entegre DI/DO'lar
 • 2.4 ve 5 GHz bantları

Anten ve anten aksesuarları

Weidmüller, endüstriyel Wi-Fi® ve hücresel antenlerde geniş bir portföye sahiptir. Bu ürünler, modern Wi-Fi ve hücresel ağ standartlarına ideal şekilde uyarlanmıştır ve hem kontrol panolarına hem de duvar ve direklere montaj için uygundur. Weidmüller'in harici antenleri, güvenilir bir sinyal iletimi sağlamak için kablosuz veri bağlantı performansını ve stabilitesini önemli ölçüde artırabilir.

 • Wi-Fi® ve mobil radyo iletişimi için uygundur
 • Wi-Fi® 6 ve Wi-Fi® 6E'ye kadar (2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz)
 • 5G'ye kadar (NR) destek (700 MHz - 3,8 GHz)
 • Sağlam tasarım (IP67'ye kadar koruma)

Endüstriyel Ethernet – Uzaktan Erişim Hizmeti

Endüstriyel Ethernet – Uzaktan Erişim Hizmeti

Bu bir YouTube videosudur. Bu videoya tıklayarak Google/YouTube'un Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Ayrıca bizim Gizlilik Politikamızı da kabul etmiş olursunuz.

Makine ve ekipmanların uzaktan bakımı sıklıkla karmaşık olup zaman almaktadır. Ayrıca, IT sistemlerine hedefe ulaşması kolay ve korumalı bir bağlantı talep edilmektedir.

Dünyanın her yerinde pek çok kullanıcı için bu iki husus önemli bir engel teşkil etmektedir.

Aksesuarlar

Çok çeşitli aksesuarlar

Farklı uygulamalar için ideal adaptasyon. Arızalara karşı konfigürasyonların yedeklenmesi ve geri yüklenmesi. SFP transceiver üzerinden aktarım ortamının yüksek esnekliği. Örneğin kablosuz cihazların panolara entegrasyonu gibi aktarım gücünün arttırılması için harici antenler. Örneğin düz yüzeyler veya 19" panolar gibi çeşitli alanlara montaj

Pasif Endüstriyel Ethernet

Weidmüller Endüstriyel Ethernet bağlantı teknolojisi, makine, sistem veya fabrikanızın alt yapısı için ideal çözümü sunar. Tüm bağlantı teknolojilerini tek bir kaynaktan satın alabilirsiniz.
Endüstriyel Ethernet kablosu konfigüratörü, ihtiyacınıza özel ethernet kabloları tasarlamanızı sağlar.

Endüstriyel Ethernet için mükemmel tamamlayıcılar

Endüstriyel Ethernet konusunda Weidmüller'in hizmet ve pazar deneyiminden yararlanın

Herhangi bir zamanda

Herhangi bir zamanda

Orange Selection ürünlerine dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Saat 15:00 kadar verilen siparişler, bir sonraki gün yola çıkmış olacaktır.

Pazar & endüstri deneyimi

Pazar & endüstri deneyimi

Müşterilerimizle aynı dili konuşuyoruz. Farklı sektörlerdeki uzmanlığımız ve tutkumuz ile

Sektörel genel bakışımıza gidiniz

İndirilebilir içerikler

Danışmanlık & Destek

Mehmet Gencer

Otomasyon Uygulama Mühendisi