DC Mikroşebekeleri

DC altyapısı ile sürdürülebilir fabrika için doğrudan akım

DC Mikroşebekeleri

İklim dostu yeni teknolojilere hazır mısınız?

İklim değişikliği, CO2 tarafsızlığı ve elektromobilite sadece bizi özel kılan değil, Weidmüller olarak da bizi özel kılan konulardır. Bu yüzden de enerji tüketimini azaltan ve hepsinden önemlisi sanayi uygulamalarının uygulanması için çalışan yeni teknolojiler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Bu bağlamda, DC teknolojisinin gelecek için büyük bir potansiyele sahip olduğu görülmektedir. Bu durum üretimde enerji verimliliğini optimize etmenin yanı sıra şebeke kalitesini ve arz güvenliğini sağlamak amacıyla endüstriyel santrallere enerji sağlamak için DC voltajının kullanılmasına işaret ediyor - iklim nötr üretimine doğru önemli bir adım.

Endüstriyel DC güç dağıtımı potansiyelleri

Enerji verimliliği

Enerji verimliliği

Daha düşük dönüştürme ve taşıma kayıpları, kurtarma kullanımı, yenilenebilir enerji kaynaklarının doğrudan kullanımının yanı sıra uygun depolama sistemleri üzerinden performans azaltma

Kılavuz kararlılığı

Kılavuz kararlılığı

Izgara filtreleme ve tazminata yönelik ek yatırımlar atılabilir ve mevcut ızgaralar desteklenir ve ızgara bozuklukları önlenir ve azaltılır

Kaynak verimliliği

Kaynak verimliliği

Kablolar için bakır tüketiminin azaltılması ve güç elektroniğinin yok edilmesi sayesinde daha düşük ekipman maliyetleri ve alan tasarrufu

Endüstriyel akıllı DC kılavuzu

Endüstriyel akıllı DC kılavuzu

Enerji akışlarının akıllı kontrolü için altyapı enerji satın almada avantajlar sağlar ve modüler makine kavramlarını destekler

üretim perspektifinden Zorlukları

İklim değişikliği, CO2 tarafsızlığı ve elektromobilite aynı zamanda üretim için zorlukları konu başlıkları.

 üretim perspektifinden Zorlukları
  • Entegre kendi kendine güç sağlama (ek güç kaynağı gerekmez)
  • Geçici enerji üretimi entegrasyonu
  • Dönüşüm kayıpları - iyileşme yoluyla kinetik enerjinin geri kazanımı
  • Yüksek esneklik talepleri için güvenli altyapı gerekir
  • Yoğun yük azaltma, DC kişisel koruma ve seçmeli DC koruması
Üretime yönelik DC Microşebekeler endüstriyel otomasyonda iklim zararsızlığı, enerji verimliliği ve şebeke kalitesi için önemli bir unsurdur. Bu nedenle bizim için esas soru DC teknolojisinin gelip gelmeyeceği değil, buraya ne kadar hızlı şekilde geleceğidir.

Dr. Jan Michels, Bölgeler Arası Fonksiyonlar Başkan Yardımcısı

Çözüm yaklaşımları

DC mikroşebekelerini segmanlar halinde anahtarlayın, güvenli şekilde işletmeye alın ve izleyin

Yeni Ön şarj ünitelerimiz, endüstriyel DC Mikro şebekelerinin kontrollü ve sıralı olarak güçlendirilmesini sağlar. Sürücü, motor veya karmaşık yük devreleri, akım piklerinden kaçınmak için birbiri ardına başlatılabilir.

DC şebekeleri için altyapı

İyileştirme, insan ve ekipman koruma, bağlayıcıların koşul izleme ve bağlantı kilitleme yoluyla akıllı güvenlik işlevleri yoluyla çift yönlü enerji akışı için güvenli bağlantı teknolojisi.

DC otomasyonunda verimlilik Güç dağıtımı

DC sektörlerindeki sistem voltajının ve enerji akışlarının izlenmesi, ağ durumunun yönetimi ve nominal değerlerin korunması.

DC mimarileri için altyapı çözümleri

Birimleri korumak ve alt segmentin bakımı için merkezi olmayan ön yük denetimi için büyük kapasiteli ağ segmentlerinin merkezi ön yük denetimi.

Mükemmel tamamlama veya DC-Hazır

Bu sizi de ilgilendirebilir:

DC-ENDÜSTRİ

Endüstri içinde doğrudan mevcut bir altyapının temelini oluşturan DC-INDUSTRY ve DC-INDUSTRY 2 projelerinde 40'ın üzerinde ortağın ortak çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

DKE - Almanya Elektrik, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu

DKE'nin düşük voltaj aralığında doğrudan akım için belirlediği yol haritası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Açık Doğrudan Akım Platformu (ODCA)

Gleichstrom leistet wichtige Beiträge zum Gelingen der Energiewende, mit der ODCA bringen wir die Erkenntnisse und Lösungen der DC-Technologie in die internationale Verbreitung. ZVEI ve sanayi, akademi ve araştırmadan şirketler bir Açık Doğrudan Akım Platformu kurmuştur.

Bize ulaşın