Klippon® Connect: öncü bağlantı çözümleri

Klippon® Connect: öncü bağlantı çözümleri

Giderek karmaşıklaşan üretim süreçleri ve Endüstri 4.0 ile tutarlı teknolojik ilerlemeler daha verimli pano yapımı için yeni çözümleri gerektiriyor. Klippon® Connect ile bugünün ve yarının her türlü ihtiyacını başarıyla karşılayacaksınız: Uygulamaya özel ürünler, evrensel klemensler ve prosesleri destekleyen hizmetler, her türlü konsept için doğru çözümü sunuyor. Aradığınız şeyi biliyor musunuz? Biliyorsanız, kısa yollarımızı kullanın. Veya aşağıda daha ayrıntılı bilgiye ulaşın.

Kısayollar

Bağlantı Teknolojisi

Hangi teknoloji sistemini tercih ediyorsunuz?

Evrensel Ürünler

Hangi türde klemenslere ihtiyaç duyuyorsunuz?

Uygulamaya Özel Ürünler

Belirli bir uygulama için özel klemensler mi arıyorsunuz?

PUSH IN bağlantı teknolojisi ile İŞİ DOĞRU YAPIN

PUSH IN bağlantı teknolojisi ile İŞİ DOĞRU YAPIN

PUSH IN bağlantı teknolojisi ile İŞİ DOĞRU YAPIN

Üretim süreçlerinizin verimliliği esas olarak gerekli kablolama miktarına bağlıdır PUSH IN teknolojili Weidmüller bileşenleri ile bağlantı sürenizi %50'ye kadar azaltın.

Başka herhangi bir alete gerek duymadan PUSH IN ile güvenli ve hava geçirmez bir bağlantı elde etmek için iletkeni sadece durma noktasına kadar bağlantı terminaline yerleştirin. PUSH IN bağlantıları ile verimliliğinizi ve işinizin kalitesini nasıl artırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın.

Ürün haberleri

Yenilikçi SNAP IN teknolojisine sahip Klippon® Connect klemensler Ürün yeniliği

Hızlı, Basit ve Güvenli - yalnızca SNAP IN

Zaman, para demektir. Bu nedenle, kontrol panosu yapımındaki kurulum işi daha hızlı ve tercihen otomatikleşmiş şekilde gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda, bağlantılar kalıcı olarak güvenilir, güvenli ve bakımı kolay olmalıdır. Weidmueller'in devrim yaratan SNAP IN teknolojisine sahip yeni Klippon® Connect klemensleri tüm bu gereklilikleri karşılar ve kullanımları son derece kolaydır: sadece soyulmuş ince telli iletkenlerin bağlantı noktasına yerleştirilmesi gerekir ve bağlantı noktası açıkça duyulabilen bir klik sesiyle yerine oturur. İletken ile, kalıcı ve güvenilir şekilde kontak kurulur. Bağlantıyı açmak için yeşil iticiye basın. Bu iş daha hızlı ya da daha kolay olamazdı.

Yenilikçi SNAP IN teknolojisine sahip Klippon® Connect klemensler
 • Yeni SNAP IN bağlantı teknolojisi, kablolama süreçlerinizi tamamen yeni bir aşamaya taşıyacaktır.
 • Doğrudan ve alet gerekmeden yüksüksüz kablolama. Soyulmuş kabloyu önceden yüklenmiş bağlantı noktasına yerleştirin.
 • Önceden yüklenmiş SNAP IN yay bağlantısı iletkenin güvenli ve gaz sızdırmaz şekilde bağlanmasını garanti eder.
 • Robota hazır, geleceğe hazır.

Bina tesisatı kablo bağlantısı için Klippon® Connect AITB klemensleri Ürün yeniliği

Yapılandırılmış bir bina tesisatı kablo bağlantısı için

İnşaat sektöründe geçerli olan çok sayıda standart ve yönetmelik bulunmaktadır. Sonuç olarak, elektrik tesisatları için yüksek güvenlik standartlarının karşılanması gerekmektedir. Bu standartlar, dar bir alanda karmaşık kontrol panolarına entegre edilmesi gereken çok çeşitli bileşenler için de geçerlidir. Yeni AITB modüler klemens sistemimiz, bina kurulumlarındaki kablolamaya yönelik özel gereklilikleri ve güvenlik yönetmeliklerini karşılamak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Seriye ait özellikler; planlama, kurulum ve sahada işletim açısından gerçek katma değer sağlar.

Bina tesisatı kablo bağlantısı için Klippon® Connect AITB klemensleri
 • Açıkça yapılandırılmış işlevsel alanlar ve kullanışlı PUSH IN bağlantı teknolojisi önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar
 • Çift taraflı köprü bağlantı kanalı üç fazlı sistemlerde akıllı potansiyel çoğaltma özelliği sağlar
 • Klemenslerin şekil ve etiket konumlandırması robot destekli montaj işlemlerine ideal şekilde uyarlanır
 • WMC'deki terminal şeritlerinin dijital tasarımı üretim için tutarlı belgeler oluşturulmasına imkan verir

Akım ve voltaj transformatörlerinin basit, hızlı ve güvenli kablolaması Ürün yeniliği

Enstrüman dönüştürücü kablolama için Klippon® Connect TTB Aralığı

T&D uygulamalarında, akım ve voltaj transformatörleri genellikle koruma ve ölçüm işlevleri için kullanılır. Yeni TTB aralığı Klippon® Connect transformatör klemensleri, bu iki kritik uygulamanın tüm bağlantı gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Akım ve voltaj transformatörlerinin kabloları, yeni klemens serisiyle karmaşık devreler içinde bile özellikle kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. İşletim sırasında çalışma hatalarının önlenmesi tesisin kullanılabilirliğini artırır ve tüm şalt sisteminin yaşam döngüsünü uzatır. Böylece, kullanıcının ilgili gereksinimleri yüksek derecede karşılanır.

Akım ve voltaj transformatörlerinin basit, hızlı ve güvenli kablolaması
 • Tek klemens sistemiyle güvenli akım ve voltaj transformatörü kablo sistemi
 • %100 güvenli kullanım için entegre tek aşamalı zorunlu kısa devre mekanizması
 • Maksimum esneklik için bağlantı kesme kontağından önce ve sonra özel köprü bağlantı kanalı
 • 10 mm çapa kadar tam yalıtımlı test fişlerinin takılmasına izin veren test soketleri

Klippon® Connect WPD'nin - potansiyel dağılımlı klemenslerin genişletilmesi

Klippon® Connect potansiyel dağılımlı bloklar WPD 111 ve WPD 113

Makine ve tesislere beslenen enerji ve sıfır potansiyellerin, sıklıkla motor gibi ekipmanlara dağıtılması gerekmektedir. Bu uzantıların olabildiğince güvenli, verimli ve kompakt olması gerekmektedir.

WPD dağıtım blokları, basamaklı bir şekle ve offset konumda vida başlıklarına sahiptir. Bu sayede, dar alanlarda dahi sistem ve muhafazalara rahat ve güvenilir bağlantıyı her kademede sağlamaktadırlar.

Klippon® Connect WPD'nin - potansiyel dağılımlı klemenslerin genişletilmesi
 • Gri, mavi, kırmızı ve siyah gibi farklı renkleri mevcuttur
 • Kendinden sönümlü, halojensiz plastik muhafaza
 • EN 50274'e uygun yüksek parmak koruması
 • Yüksek SCCR standardına uygun kısa devreye karşı dayanım

Dar alanlarda potansiyelleri basit ve güvenli bir şekilde ayırın

Klippon® Connect test-ayırma klemensleri

Endüstriyel kontrol sistemlerinin marshalling panolarında, sahadan gelen sinyal hatları genellikle klemenslerle bağlanır. Bunlar sağlam, basit ve düzenli bir bağlantı seçeneği olarak bilinirler. Bununla birlikte, kullanımları yeterli akım koruması ve güvenilir bir bağlantı kesme devresi gerektirir.

A2T 2.5 DT/DT ölçme-ayırma klemenslerimiz, dar alanlarda güvenli ve basit bir elektriksel izolasyon sağlar. Yalnızca bir klemens ile iki potansiyel çalıştırılabilir, bu da %50 yer tasarrufu sağlar. Çok işlevli bağlantı kesme bölümü, elektronik bileşenlerin entegrasyonunu sağlamak için bir sigorta terminaline dönüştürülebilir veya bir bileşen fişi ile donatılabilir.

Dar alanlarda potansiyelleri basit ve güvenli bir şekilde ayırın
 • Bir klemenste iki farklı potansiyelin ayrılması
 • Renk kontrastlı ayırma kolları sayesinde maksimum güvenlik
 • Her bağlantı noktasında entegre test noktası
 • Bireysel uygulamalar için çok fonksiyonlu bağlantı kesme alanı

Klippon® Connect alt dağıtım bloklarının genişletilmesi

Klippon® Connect alt dağıtım bloğu WPD 110

Alt dağıtım ve lokalize sistemler yalnızca inşaat sanayisinde değil, aynı zamanda makine gibi diğer sektörlerde de bulunabilir. Adından da anlaşıldığı gibi, farklı kesitlerdeki ilgili çizgiler bu şalt sistemleri içinde toplanmalı ve dağıtılmalıdır.

WPD 110 varyant ile alt dağıtım bloklarının genişletilmesi, kabloların 70 mm²'ye varan bir çapraz kesitle toplanmasına ve dağıtılmasına olanak tanır. Panoda WPD 100 ile birlikte 1,5 - 70 mm² aralığı da kapsanabilir. Patentli bağlantı alanı ayrıca alüminyum iletkenlerin de esnek ve basit bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Klippon® Connect alt dağıtım bloklarının genişletilmesi
 • Alüminyum iletken bağlantısı
 • Kendinden sönümlü, halojensiz plastik muhafaza
 • EN 50274 uyarınca parmak korumalı
 • Harf ve sayılarla bağlantı açıklaması

Elektronik anahtarlama görevlerini ayrı ayrı ve esnek şekilde çözün

Klippon® Connect A2T 2.5 EM elektronik bileşenli klemensler

Endüstriyel kontrol panolarında, hassas elektronik elemanları korumak, bileşenleri bağlamak, işletim durumlarını görselleştirmek ve daha fazlasını yapmak için genellikle en küçük elektronik bileşenlerin entegre edilmesi gerekir. Dahası, devrelerin ayrı ayrı tasarımı için maksimum esneklik gerekmektedir.

Entegre elektronik bileşenlere sahip klemenslerimiz önemli fonksiyonları devrelere entegre etmenin yerden tasarruf sağlayan bir yolunu sunar. Standart portföy; entegre diyotları, rezistansları ve LED'leri bulunan terminalleri içerir. Ayrıca belirli bileşenler seçilerek terminal gövdesine lehimlenebilir. Bu da, PUSH IN teknolojisine sahip Klippon® Connect terminallerin çok çeşitli anahtarlama görevlerinde son derece esnek şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Elektronik anahtarlama görevlerini ayrı ayrı ve esnek şekilde çözün
 • Entegre elektronik bileşenler bulunan ve bulunmayan tasarımlar sayesinde maksimum esneklik
 • Bileşenler için ani voltaj yükselmesine ve aşırı voltaja karşı en yüksek güvenlik
 • Bireysel uygulamalar için çok fonksiyonlu ayırma alanı

Dar alanlarda potansiyelleri basit ve güvenli bir şekilde ayırın

Klippon® Connect test-ayırma klemensleri

Endüstriyel kontrol sistemlerinin marshalling panolarında, sahadan gelen sinyal hatları genellikle klemenslerle bağlanır. Bunlar sağlam, basit ve düzenli bir bağlantı seçeneği olarak bilinirler. Bununla birlikte, kullanımları yeterli akım koruması ve güvenilir bir bağlantı kesme devresi gerektirir.

WDTR test-ayırma klemenslerimiz, dar alanlarda güvenli ve basit bir elektriksel izolasyon sağlar. Yalnızca bir klemens ile iki potansiyel çalıştırılabilir, bu da %50 yer tasarrufu sağlar. Çok işlevli bağlantı kesme bölümü, elektronik bileşenlerin entegrasyonunu sağlamak için bir sigorta terminaline dönüştürülebilir veya bir bileşen fişi ile donatılabilir.

Dar alanlarda potansiyelleri basit ve güvenli bir şekilde ayırın
 • Bir klemenste iki farklı potansiyelin ayrılması
 • Renk kontrastlı ayırma kolları sayesinde maksimum güvenlik
 • TS 32 ve TS 35 montaj raylarında maksimum esneklik için kombinasyon ayağı
 • Bireysel uygulamalar için çok fonksiyonlu bağlantı kesme alanı

Klippon® Connect yüksek akım klemensleri Ürün yeniliği

Artan otomasyon seviyeleri, kontrol kabininde daha fazla alan gerektirir. A-serisi A2C 50/70 ve A2C 95/120 geçiş klemenslerimiz ile, bu gereksinimler karşılanacak ve ayrıca elektriğin elektrik tüketicilerine güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılması sağlanacaktır.

Klippon® Connect yüksek akım klemensleri
 • Hızlı tanımlama ve en iyi tercih seçimi
 • İyi görünürlük işaretlemesi
 • Standartlaştırılmış test seçenekleri
 • Harici voltajın tanımlanması
 • Önceden monte edilmiş bloklar
 • Yenilikçi PUSH IN Güç bağlantısı

Klippon® Connect AWPD-Potansiyel dağılımlı klemensler Ürün yeniliği

Güç dağıtımı ürünümüz AWPD modüler klemensler, tek bir üründe bağlantı kelepçesi ve PUSH IN teknolojisini bir araya getiriyor Güvenilir ve kanıtlanmış bir bağlantı kelepçesi teknolojili vidalı bağlantı kullanılarak güç, klemenslerin tarafından sağlanır. Potansiyel, klemensin üst kısmındaki yerden tasarruf sağlayan PUSH IN bağlantıları aracılığıyla dağıtılır. Bu da, dar alanlarda bile hızlı, basit ve aletsiz kablolama sağlar.

Klippon® Connect AWPD-Potansiyel dağılımlı klemensler
 • Klippon® Connect A Serisi ile uyumlu
 • Standartlaştırılmış test noktası
 • Kompakt ve sağlam tasarım
 • Farklı kontak tanımlama

Öncü bağlantı çözümleri

Öncü bağlantı çözümleri

Öncü bağlantı çözümleri

Klippon® Connect ile, pano planlama, montaj ve işletiminde ekstra verimlilik için yenilikçi fikir sunuyoruz. Yeni klemens grubumuz, müşteriye özel uygulama ürünleri, pratik detaylara sahip yeni PUSH IN klemensler (A-Serisi), ve Weidmüller Configurator gibi destek yazılımları içermektedir.

Mükemmel bir tamamlayıcı

İndirilebilir içerikler

Downloads

Danışmanlık & Destek

Sercan Olca

Teknik Destek Mühendisi