Birlikte Geleceğe

‘Birlikte Geleceğe' isimli kurumsal sosyal sorumluluk projemiz geleceğin umutları olan lise ve üniversite öğrencilerine, günümüzün gerektirdiği yetkinliklere sahip olabilmeleri için Weidmüller ürünlerimizle destek olma fikriyle başlattığımız bir projedir. Projemiz kapsamında tecrübeli çalışma arkadaşlarımız lise ve üniversite öğrencileri ile buluşuyor, eğitimler veriyor, sorularını yanıtlıyor ve ürünlerimiz ile eğitimlerine destek oluyorlar.

Bursa Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti

"Birlikte Geleceğe" kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, Türkiye Saha Satış Müdürümüz Mehmet Akgeyik, Batı Anadolu Bölge Müdürümüz Naci Soyer ve Otomasyon Uygulama Mühendisimiz Mehmet Gencer Bursa Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile söyleşi ve teknik eğitim sunumları gerçekleştirdiler. Eğitim ve söyleşiler sırasında öğrencilere sektör ve ürünlerimiz hakkında bilgiler verilip, sorularına yanıtlar verildi.

Uludağ Üniversitesi Ziyareti

"Birlikte Geleceğe" kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, Türkiye Saha Satış Müdürümüz Mehmet Akgeyik, Batı Anadolu Bölge Müdürümüz Naci Soyer ve Otomasyon Uygulama Mühendisimiz Mehmet Gencer Uludağ Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri ile söyleşi ve teknik eğitim sunumları gerçekleştirdiler. Sunum sırasında Weidmüller Türkiye Genel Müdürü Birol Atay online olarak katılım sağlayıp öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Toplum 5.0 Akademi

Toplum 5.0, odağına insanı alarak dijitalleşmeyi, yapay zekayı, teknolojiyi ve Endüstri 4.0'ın getirmiş olduğu yenilikleri en verimli şekilde kullanarak toplumu geliştirmeyi, toplumsal sorunları çözmeyi hedefleyen bir toplum modelidir. Akademi, 2020 yılında belirlediği amaçlar doğrultusunda çalışmalarına online olarak, başta üniversiteler olmak üzere birçok farklı kurum ve kuruluşlarda başladı. Akademinin ilk lansman etkinliği ise WIN EURASIA Hybrid kapsamında düzenlenen panelde gerçekleştirildi. Toplum 5.0 Akademi Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı, danışma kurulu üyeleri Birol Atay, Adem Kayar'ın katkı sağladığı, mentörlüğünü Deutsche Messe AG Satış ve Geliştirme Direktörü Murat Beyazıt'ın yaptığı panelde, teknolojiye adaptasyonun Toplum 5.0 kavramının temel taşı olduğu vurgulandı.

Üniversite Sanayi İşbirliği

Weidmüller olarak "Birlikte Geleceğe" olan kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Otomasyon ve Satış Destek Departmanımız, Yıldız Teknik Üniversitesi ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle öğrencilerin tezlerine ve projelerine destek oldu. Pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleşen toplantılar ile ekibimiz tecrübelerini, bilgi ve birikimlerini geleceğin mühendisleri olan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile paylaştı.

BEMdays

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde düzenlenen BEMdays'20 etkinliğinde alanlarında profesyonel ve lider kişiler, büyük firmaların / girişimlerin gelecek planlarını ve yeni teknolojik trendleri aktarmak için gençlerle buluştu. Etkinlikte Weidmüller Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Biroll Atay "Yeni Nesil Yönetim" konulu panelde katılımcılara bilgiler verdi.

16. RLC Günleri

Weidmüller, IEEE Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Kulubü tarafından düzenlenen 16. RLC Günleri'ne katıldı. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen panellerde konuşmacı olarak yerini alan Weidmüller Türkiye Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Birol Atay, Weidmüller'in kurumsal liderlik kriterleri ve yöneticilerin şirketlere kattığı başarılar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Weidmüller YTÜ İşbirliği

Genel Müdürümüz Birol Atay Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin "Endüstri 4.0 ve Elektrik Mühendisliği'nde ki Uygulamaları" ve "Elektromekanik Enerji Dönüşümü" derslerine konuk olarak şirketimizi, çözümlerimizi ve çalışma alanlarımızı tanıttı.