Rüzgar

Maksimum karlılık için müşteriye özel çözümlerimizle rüzgar türbinlerinizi daha verimli bir şekilde işletin

Rüzgar

Rüzgar sektörü için müşteriye özel çözümler

Rüzgar sektörü için müşteriye özel çözümler

Günümüzde, rüzgar enerjisi sektörü artan karlılık şartlarını karşılama zorluğuyla karşı karşıyadır. Türbin üreticileri, Seviyelendirilmiş Enerji Maliyetlerini azaltmanın yollarını aramaktadır. Weidmüller, kurulum ve işletme giderlerini azaltan güvenilir komponentler ve ihtiyaca özel çözümlerle bu talebi karşılamaktadır. Data Analitik gibi data güdümlü iş modelleri ve durum izleme sistemleri de diğer trendlerdir. Bu otomasyon ve dijital dönüşüm alanlarında, Weidmüller test edilerek onaylanmış çözümler sunarak kesinti sürelerini azaltmakta ve karlılığı arttırmaktadır.

Rüzgar sektörünün güvenilir ve yenilikçi bir ortağı olarak müşterilerimiz:

Kanıtlanmış bir başarı geçmişinden

Kanıtlanmış bir başarı geçmişinden

Uzun yıllardan beri, geniş bir komponent yelpazesi ve ihtiyaca özel montajlar ve izleme çözümleriyle müşterilerimizi destekliyoruz.

Müşteri odaklı kültür

Müşteri odaklı kültür

Rüzgar sektörünün siyasi ve ekonomik koşullarını biliyor ve salt bir tedarikçi yerine bir ortak olmayı istiyoruz.

Uygulama odaklı

Uygulama odaklı

Weidmüller rüzgar ekibi, tüm geliştirme aşamalarında ve sahada müşterilerimizin projeleriyle yakından ilgilenmek için yüksek bir motivasyona sahiptir.

Küresel uygulama alanı

Küresel uygulama alanı

Küresel faaliyetlerimiz sayesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve uygulamalarına uygun çözümler sunuyoruz. Teknik destekten sahada teslimat ve hizmetlere kadar

Hızlı prototip oluşturma

Hızlı prototip oluşturma

Deneyimli mühendislik ekibimiz, müşterilerimize teknik teklifleri ve ilk prototipleri sunmak için modern geliştirme araçları kullanmaktadır.

İnovasyon ve tutku ile pazar zorluklarının üstesinden gelmek

Blade

Blade

Blade

BLADEcontrol® sistemimiz, sürekli rotor kanadı izleme ve buzlanma tespiti sayesinde gelirleri arttırırken maliyet risklerini azaltmaktadır. Rotor kanadı hasarları yanı sıra, BLADEcontrol® aerodinamik dengesizlikler, gevşemiş parçalar ve göbek veya genişlik sapmalarını da tespit edebilmektedir. Sürekli rotor kanadı izlemesi yatırımı, otomatik yeniden başlatma özelliğiyle buzlanmayı tespit edebilmesi sayesinde özellikle de kış aylarında üretim süresini uzatarak kendini amorti edecektir.

Hub

Hub

Hub

Döner bir Hub her malzeme ve sistem için zorlu bir görevdir. Weidmüller, rotor kanadı genişlik sistemi gibi güvenlik fonksiyonlarını sağlayan birinci sınıf ürünler ve dayanıklı PLC'ler ile bu zorlu ortamın üstesinden gelmektedir. Hub ve nacelle arasındaki önem arz eden iletişim, Weidmüller ağ cihazlarıyla desteklenirken Hub aydınlatması Weidmüller LED lambalarıyla sağlanmaktadır. Ayrıca, hub için buat gibi müşteriye özel LED çözümleri sunuyoruz.

Beşik

Beşik

Beşik

Weidmüller, data, sinyal ve enerji bağlantıları için Top-Box ve saha kablolama ürünleri gibi çok çeşitli güvenilir komponentler sunmaktadır. Yardımcı uygulamalar için müşteriye özel donatılmış kutular ve bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü bir aydınlatma için kendini kanıtlamış LED sistemi.

Kule

Kule

Kule

Weidmüller, farklı kule tiplerine kolaylıkla adapte edilebilen LED kule aydınlatma sistemlerinin lider üreticisidir. Servis ve bakım personelinin işlerini kolaylaştıracak LED'ler, UPS'li besleme kutusu, kablo takımları ve çıkış kutularından oluşan komple bir çözüm sunuyoruz. Kule tabanı için, taban kutusunda çeşitli ürünler yanı sıra türbin ve rüzgar çiftliği ağı için iletişim cihazları bulacaksınız.

Günümüzde, başta rüzgar sektörü olmak üzere her müşterinin kendine özel ihtiyaçları bulunmaktadır. İleride ortaya çıkabilecek olanlar dahil tüm ihtiyaçları tek bir ideal çözümde karşılamak için Weidmüller müşteriye özel çözümler geliştirmiştir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını olası en iyi şekilde karşılamalarını sağlıyoruz.

Marc Liebert, Rüzgar Enerjisi Küresel Bölüm Müdürü

Rüzgar Sektörü için Öne Çıkan Ürün Özellikleri

BLADEcontrol® ile rotor kanadı izlemesi

Bir bakışta durum izleme sisteminin size sağladığı avantajlar

Düşük maliyet, yüksek gelir düzeyi ve tesis güvenliği, bir rüzgar türbini işletmesi için en önemli faktörlerdir. BLADEcontrol® her bir rotor kanadının durumunu ayrı ayrı sürekli olarak kayıt altına alarak en küçük değişiklikleri bile algılar. Pahalı onarım riski azaltılırken tüm rüzgar enerjisi santralinin ekonomik verimliliği artar.

 • Türbinler için daha uzun süreler çalışma imkanı
 • Rotor kanatları için daha uzun hizmet ömrü
 • Azalan arıza süreleri sayesinde ek kazanç imkanı
 • Öngörülebilir onarımlar
 • Türbin verimliliğinin optimizasyonu
 • İşletim optimizasyonu ve daha uzun bir ömür

Vidalı bağlantılar için durum izlemesi

Bir bakışta avantajlarınız

Rüzgar türbinlerinizin vidalı bağlantılarındaki sapmaların tespit edilmesi Durum izleme sistemlerimiz vidalı bağlantılar hakkında bilgi sunarken bakım ve onarım maliyetlerini azaltır.

 • Kritik vida hasarlarının tespit edilmesi
 • 7/24 sürekli izleme
 • Azalan arıza süreleri sayesinde ek kazanç imkanı
 • Öngörülebilir onarımlar

Rüzgar Sektörü için daha fazla ürün ve çözüm

Kule LED Çözümleri

Kule LED Çözümleri

Kule LED Çözümleri

Sistemlerinizde daha fazla verimlilik için aydınlatma ve gücün akıllı bir kombinasyonu Son derece dayanıklı, sağlam, iyi korumalı, montajı kolay, son derece enerji verimli

Müşteriye özel çözümler

Müşteriye özel çözümler

Müşteriye özel çözümler

Uygulamanıza özel geliştirilmiş ürünler Tek tek donatılan kutu çözümlerimiz, endüstri bilgi birikimi, danışmanlık, uygulama uzmanlığının akıllı bir kombinasyonuyla birer mükemmellik örneğidir.

Birinci sınıf güç kaynağı

Birinci sınıf güç kaynağı

Birinci sınıf güç kaynağı

PROtop serisi, bir milyon saati geçen MTBF değeriyleyüksek düzeyde kapasite kullanımı sağlamaktadır.

Endüstriyel Analitik

Endüstriyel Analitik

Endüstriyel Analitik

Bir hata oluşmadan önce olası sorunların öngörülebilmesi kesintisiz bir üretim için son derece önemlidir. Analitik modüllerimiz makine verilerinizi kullanarak kendisini eğitir ve gözlediği olağandışı faaliyetleri gösterir.

Rüzgar Enerjisi Sektörünün Endüstrileşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektörünün Endüstrileşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektörünün Endüstrileşmesi

Bugün, rüzgar enerjisi sektörü tüm dünyada en hızlı büyüme gösteren elektrik kaynaklarından birisidir. Artan karlılık ve işletim taleplerini karşılayabilmek için, modern ve geleceğe hazır tesisler sürekli olarak artan bir ekonomi ve güvenirlik düzeyi sunmalıdır. Bu pazar ihtiyaçlarını karşılamak için, Weidmüller geleceğin rüzgar enerjisi için müşteriye özel otomasyon çözümleri sunmaktadır. İster anahtar teslim bir paket, isterse tek bir komponent - ürünlerimizi ve çözümlerimizi keşfedin!

 • Güvenilir ve dayanıklı çözümlerle tesislerinizin üretim süresini uzatın
 • Rüzgar santrallerinizin verimliliğini arttırın
 • Seviyelendirilmiş Enerji Maliyetlerine ve hizmet ömrü uzatma hedeflerinize ulaşın

Hedefimiz salt bir komponent tedarikçi olmak değil, iş süreçlerini kolaylaştırırken tesis verimliliğini arttıran çözüm konseptleri geliştirmektir.

Hans Schlingmann, Rüzgar Çözümleri İş Birimi Başkanı

Rüzgar projelerimizden güncel haberler

İndirmeler

Destek & İletişim

Doğrudan iletişiminiz

Fikirlerinizi paylaşın!

Bir görüşme düzenleyin

* Zorunlu alan

Geri aramayı düzenle

* Zorunlu alan