Otomotiv & Robotik

Değer akımı boyunca otomotiv üretiminde dijitalleşme ve esnekleşme

Otomotiv & Robotik

Otomotiv endüstrisi için geleceğe hazır çözümler

Otomotiv endüstrisi için geleceğe hazır çözümler

Dijital dönüşüm, esneklik ve sürdürülebilirlik geleceğin otomobil üretimine yön verecektir. Endüstri 4.0 Akıllı Fabrika konseptine uygun bir şekilde tüm süreç güvenli, emniyetli ve ağ tabanlıdır. Üretimin en önemli bileşeni insan gücü olup Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV), yenilikçi Tanımlama Teknolojileri (RFID) ve kolaboratif robotlar (Cobots) ile desteklenmektedir. Yapay Zeka (AI), Büyük Veri Analizi ve Kestirimci Bakım; planlama, kontrol ve kalitede yüksek düzeyde bir şeffaflık sağlamaktadır. Mevcut tesisler, Nesnelerin İnternetine hazırlanmalıdır. Yeni tesisler ise komple dijital olarak planlanacak ve önceden simülasyona tabi tutulacaktır.

Otomotiv ve Robotik alanında güvenilir bir ortak olarak müşterilerimiz şunlardan emin olabilirler:

En yüksek kaliteden

En yüksek kaliteden

Şirket olarak portföyümüzün geliştirilmesinde en yüksek düzeyde kaliteye büyük bir önem veriyoruz.

Küresel uygulama alanından

Küresel uygulama alanından

Küresel faaliyetlerimiz sayesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve iş uygulamalarına uygun çözümler sunuyoruz.

Pazar fırsatlarına odaklanır

Pazar fırsatlarına odaklanır

Akıllı portföyümüz ile Endüstri 4.0 bağlamında sürdürülebilir faydalar sunuyoruz

Kanıtlanmış bir başarı geçmişinden

Kanıtlanmış bir başarı geçmişinden

OEM alanında yıllara uzanan deneyimimiz sayesinde müşterilerimizin deneyimli ve güvenilir bir ortağıyız.

Araştırma & geliştirme

Araştırma & geliştirme

Gelecek odaklı bir şirket olarak, üretimde esneklik ve eMobility gibi konularda çözümler geliştiriyoruz.

Mobil ağ 5G, makine tipi iletişime ve IoT'ye güçlü bir şekilde odaklanmıştır. Bu ise önceki mobil radyo nesillerine göre önemli bir farktır. Endüstriyel üretim ve proseslerde, özellikle mümkün olan en yüksek esneklik ve gerçek zamanlı davranışın çok önemli olduğu yenilikçi otomotiv üretim senaryolarında çok sayıda kullanım durumu ve uygulaması mümkündür.

Elmar Zimmerling, Otomotiv ve Robotik Global Segment Müdürü

İnovasyon ve tutku ile pazar zorluklarının üstesinden gelmek

Üretimin esnekleşmesi

Üretimin esnekleşmesi

Üretimin esnekleşmesi

Gelecekte, konnektörler akıllı olacaktır - sensörler ve aktüatörler için akıllı konnektörlerin uygulanması için yeni bağlantı teknolojileri ve entegrasyon teknikleri araştırılmaktadır. Bu, Endüstri 4.0'ın hayata geçirilmesi ve siber-fiziksel sistemlerin geliştirilmesi için ek bir temel oluşturmaktadır.

Otomasyonda dijital dönüşüm

Otomasyonda dijital dönüşüm

Otomasyonda dijital dönüşüm

Otomasyonun gelecekteki gelişiminin temel taşı olan dijitalizasyon temel bir rol oynamaya devam ediyor. 5G-ACIA üyesi olarak geleceğin endüstriyel ihtiyaçları ve standartları, uygulama senaryoları ve ilgili donanım komponentlerinin belirlenmesi ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyoruz. Yeni dijital iş modelleri, insan-makine işbirliği ve yapay zeka teknolojileri dijital dönüşümün arkasındaki itici güç olacaktır.

Sürdürülebilirlik & e-mobility

Sürdürülebilirlik & e-mobility

Sürdürülebilirlik & e-mobility

Elektrikli otomobil, üretimden başlayarak karmaşık tedarik ve lojistik zincirinin toplam enerji ihtiyaçlarından tüm parçaların fabrikada montajına kadar her aşamada sürdürülebilir olmalıdır. Bu açıdan özellikle güç yönetimi, akü teknolojisi ve şarj sistemleri önemli zorluklarla karşı karşıyadır. Akü, üretim için gerekli olan enerjinin büyük bir kısmını tek başına tüketmekte olup kaporta atölyesi ve üretimde çoklu malzeme karması için önemli sonuçlara sahiptir.

Sürücüsüz otonom araçlar

Sürücüsüz otonom araçlar

Sürücüsüz otonom araçlar

Sürücüsüz otomobiller, geleceğin hareketli ofis ve yaşam alanları haline gelecektir. Gelecekte, kullanıcılar, otomobilin sürüş özelliklerinden ziyade mekan deneyimi ve kullanımına odaklanacaktır. Ve başta kabin olmak üzere otomobiller bugünden tamamen farklı bir şekilde tasarlanacaktır. Sonuç ise yeni ürün, uygulama ve yeni makinelerin geliştirilmesi olacaktır.

Üretiminizi Endüstriyel Nesnelerin İnterneti için uygun hale getirin

Endüstriyel ortamda dijital dönüşüm genellikle Endüstri 4.0 ile ilgilidir.

Farklı veri kaynaklarından dataları toplamak, birleştirmek ve analiz etmek, Endüstri 4.0 iletişim standardına (OPC-UA) dayanan yeni teknoloji makineler ve sistemlere sahip olmadığınız sürece karmaşık bir iştir. Ancak bunun da bir çözümü var. Farklı yapı ömrüne ve farklı iletişim özelliklerine sahip heterojen makinelerin bulunduğu bir ortamda, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti için modernizasyon yapmak zorundasınız. İşte tam da bu amaçla Weidmüller müşteriye özel Endüstriyel Nesnelerin İnterneti desteği sunmaktadır.

  • Sensörden buluta bağlantı
  • Enerji izleme [dijital hizmet olarak]
  • Kestirimsel bakım imkanı
  • Kalite izleme
  • Sahadaki makinelerin optimizasyonu
  • Uzaktan erişim

Otomasyon & Robotik için ürünler ve çözümler

Enerji Yönetimi

Enerji Yönetimi

Enerji Yönetimi

Otomotiv tesislerinde sürdürülebilir üretimin ön koşulu - sürdürülebilirlik bilinci - önemli ölçüde arttı. Weidmüller Enerji Yönetimi çözümleri, enerji tüketimini ve enerji maliyetlerini sürekli azaltmak için kademeli bir iyileştirme süreci sağlamaktadır.

Bağlantı Çözümleri

Bağlantı Çözümleri

Bağlantı Çözümleri

Robot destekli üretimde zorlu koşullar altında bile güvenilir bağlantılar, otomobil üretiminin standart bir uygulamasıdır. Çeşitli robotlar ve ekipmanların elektronik bağlantı ve kablolama ihtiyaçları için güvenilir ve kanıtlanmış çözümler sunma konusunda uzmanız.

Güç Yönetimi

Güç Yönetimi

Güç Yönetimi

Güç kaynaklarına genellikle bir tesisin diğer işlevlerine kıyasla daha az dikkat edilir. Ancak 24V-DC beslemenin arızalanması halinde, önemli bölümler veya tüm üretim duracaktır. Weidmüller'in benzersiz Akıllı Şebeke 24V-DC konsepti, akıllı elektronik yük izleme ile birlikte akıllı güç kaynaklarına dayanmaktadır.

Endüstriyel Analitik

Endüstriyel Analitik

Endüstriyel Analitik

Bugün, makine ve üretim verilerin anlaşılması her endüstri için kritik bir başarı faktörüdür. Industrial Analytics, makine verilerinizin gerçek zamanlı analizine dayanan proaktif bildirimler kullanarak makine operatörlerinizi ve servis teknisyenlerinizi destekler.

Ultra verimli güç dağıtımı

Ultra verimli güç dağıtımı

Ultra verimli güç dağıtımı

Enerji verimliliğinde artış, enerji tedariğindeki dalgalanmalar, küresel olarak dalgalanan enerji kalitesi, fabrikaların yakın gelecekte çözüm bulması gereken sorunlardır. Bugün endüstriyel ortamda üç fazlı 400 V AC güç kaynağı standarttır. Burada, AC gerilimin DC'ye dönüştürülmesi daima bir zorunluluktur. Günümüzde enerji tasarruflu, değişken hızlı elektrikli sürücüler ve frekans ve servo sürücüler (robotlar, CNC kinematiği, konveyörler, indeksleme tabloları, vb.) halihazırda dahili olarak bir DC ara devresine sahiptir. Tanınmış şirketler konsorsiyumunun bir parçası olarak, DC tabanlı senaryolar için gerçek endüstri kullanım senaryoları geliştiriyoruz.

240 W'ye kadar temassız güç aktarımı

240 W'ye kadar temassız güç aktarımı

240 W'ye kadar temassız güç aktarımı

Yanmış, bükülmüş ve kirli kontaklar, zaman alıcı ve maliyetli üretim aksamalarının sebebidir. Otomotiv üretim teknolojisinde örneğin endüstriyel robotların sık sık tool değiştirmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Weidmüller FreeCon Contactless, Endüstri 4.0'ın esnek ve bakım gerektirmeyen yenilikçi bir parçasıdır.

Otomotiv & Robotik güncel haberler

İndirilebilir içerikler

Sorularınız var mı?

Fikirlerinizi tartışalım

* Zorunlu alan

* Zorunlu alan