Proses endüstrisi için geleceğe hazır ve güvenli çözümler

Proses endüstrisi için geleceğe hazır ve güvenli çözümler

Proses endüstrisindeki 60 yılı aşkın süreyle, Weidmüller adı Klippon® markamızla birlikte üst düzey yetkinlik, uzmanlık, kalite, hizmet ve güvenilirlik garantisiyle eş anlamlı olmuştur. Kesintisiz sinyal iletiminin yanı sıra patlama risklerine karşı koruma sayesinde güvenli ve tehlikeli ortamlar arasındaki bağlantı, haberleşme ve dijital dönüşüm çözümlerinde dünya lideri olmak için yoğun bir çaba gösteriyoruz.

Petrol & Gaz endüstrisinin güvenilir bir ortağı olarak müşterilerimiz şunlardan emin olabilir:

Uzmanlıktan

Uzmanlıktan

Tehlikeli ortamlarda özel çözümler konusunda rakipsiz bir bilgi birikimi.

Otomasyon

Otomasyon

Maksimum düzeyde kesintisiz sistem çalışması ve verimliliği için güvenli güç, sinyal ve data aktarımı.

Dijital dönüşüm

Dijital dönüşüm

Tehlikeli ve tehlikesiz alanlar için proses verilerinden akıllı data tabanlı hizmetlere kadar.

Güvenlik

Güvenlik

G3 kaplama, SIL3, Atex, UL&CSA, IECEx ve GOST gibi kapsamlı sertifikasyon çözümleri.

Kalite

Kalite

Sinyal toplama, marshalling ve dağıtımı için DCS geçiş çözümleri için evrensel dönüştürme platformları.

Çözümler

Çözümler

Uzak ve yerel diyagnostik üzerinden güvenli ve dayanıklı tesis izlemesinden güvenli bulut ağlarına kadar.

Artan küresel talep, hareketli fiyat dalgalanmaları ve her geçen gün daha da sıkılaşan çevre yönetmeliklerinin baskısı altındaki petrol ve gaz endüstrisi üç önemli görevle karşıya karşıyadır: maliyetleri düşürmek, endüstriyel tesislerinin performansını arttırmak ve karbon ayak izini azaltmak.

Stuart Bell, Küresel Satış Projeleri Yönetimi Müdürü

İnovasyon ve tutku ile pazar zorluklarının üstesinden gelmek

Arama & Üretim

Arama & Üretim

Arama & Üretim

Kıyı üretim sistemleri için proses güvenliğine odaklanan uygulamaya özel çözümler sunuyoruz. İster güvenli ve verimli üretim proseslerinin geliştirilmesi isterse de güvenilir proses izleme sistemi ve güvenli data aktarımının sağlanması olsun, çözümlerimiz her türlü üretim sistemi için maksimum düzeyde otomasyon sağlamaktadır.

Taşıma

Taşıma

Taşıma

İzleme çözümleri, petrol&gaz taşıma süreçlerinin sorunsuz ve verimli bir şekilde yürütülmesi için hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle, uzak sistemlerin izlenmesi ve erişimi için güvenilir bir iletişim ve kablosuz teknolojisi temel bir zorunluluktur. Dolum seviyesi ölçümü, taşma koruması ve kullanım kontrolleri dahil güvenilir ve güvenli izleme çözümlerimizle müşterilerimizi destekliyoruz.

Rafinaj & Satış

Rafinaj & Satış

Rafinaj & Satış

Rafinaj ve satış uygulamalarını yönetirken kompleks proseslerin güvenilir bir şekilde çalışması zorunludur. Weidmüller, tüm proses ve komponentlerin rafinaj&satış prosesleri boyunca güvenle ve güvenilirlikte çalışmasını sağlamak için patlama korumalı uygulamaya özel kutu çözümleri sunmaktadır.

Açık deniz

Açık deniz

Açık deniz

Açık deniz sistemleri sıklıkla sert çevre koşullarına maruz kalır. Kapsamlı, son derece kompleks sistemlerin sert ortamlarda güvenilir ve ekonomik bir şekilde işlemesi gerekmektedir. Bu ihtiyaçları karşılayan dayanıklı donanım ve yazılımlar yanı sıra üretim süreçlerinin asla aksamaması için izleme çözümleri sunuyoruz.

Taşımacılık

Taşımacılık

Taşımacılık

Yakıt taşımacılığının karmaşıklığı ve niteliğinden dolayı, en yüksek endüstri standartlarını karşılamak için izleme sistemleri ve cihazların üstün performansını sağlayabilecek otomasyon ve dijital dönüşüm çözümleri son derece önemlidir.

Depolama

Depolama

Depolama

Tank sahası, ham petrol ve petrol ürünlerinin depolandığı tanklardan oluşan bir tesistir. Tankların sayısı ve büyüklüğü kapladığı alan nedeniyle, göstergeler, seviyeler ve valfler için sağlam izleme çözümlerine ve sağlam ve güvenilir taşma sistemlerine sahip olmak çok önemlidir.

Petrol & Gaz İçin Öne Çıkan Ürün Özellikleri

PROtop - birinci sınıf güç kaynakları

Üstün, geleceğe hazır ve sürdürülebilir: Endüstri 4.0'ın en yüksek talepleri için üst düzey güç kaynağı

Her ortamda kalıcı bir kaynak: 7/24 çalışan sistemler, sert çevre koşullarına dayanıklı güvenilir güç kaynağına özellikle ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden, planlanmış ve önleyici bakım için durum takibi giderek daha çok önem kazanmaktadır. PROtop, diyot modülü gerektirmeyen doğrudan paralel bağlantılar ile yüksek dayanıklılığa sahip kompakt muhafazaları en yüksek verimlilik için birleştirir.

Bu maliyetleri azaltır ve panoda boş alan yaratır. Güçlü DCL teknolojisi sayesinde, DC motorlar gibi en zorlu yükler bile sorunsuz bir şekilde işletilirken, sigortalar güvenilir bir şekilde devreye girer. Mükemmel haberleşme yeteneği, durumun sürekli izlenmesini sağlarken kontrol sistemleriyle tam bir entegrasyon sunar.

PROtop - birinci sınıf güç kaynakları
Özel avantajlarınız
  • DCL sayesinde sigortalar güvenle devreye girer
  • DCL sayesinde güçlü motor kalkışları için yüksek enerji rezervleri
  • En yüksek verimlilik ve çok uzun bir hizmet ömrü
  • Son derece kompakt bir tasarım
  • Yedeklilik veya paralel çalışma için Entegre O-Ring MOSFET'ler
  • Opsiyonel iletişim modülleri sayesinde geleceğe hazır

Klippon® Protect kutu sistemleri

Klippon® Protect kutu sistemleri

Klippon® Protect kutu sistemleri

Tehlikeli ortamlarda süreçleri güvenle kontrol eder

Kutular, önemli bir güvenlik görevini yerine getirirken en sert koşullar altında bile her gün kendilerini yeniden ispatlar. Makine imalatından taşımacılığa, enerji mühendisliğinden proses endüstrisine kadar tüm sektörler kutu teknolojisi bakımından farklı ihtiyaçlara sahiptir. Aynı zamanda, kutuların gerekli ulusal sertifikaların katı gereklerini yerine getirmesi gerekmektedir.

Koruma garantili sertifikalı muhafazalar sunuyoruz Klippon® Protect endüstriyel kutu sistemleri patlama riski yüksek endüstriyel ortamlar için gerekli her türlü sertifikaya sahiptir. Ayrıca, ihtiyaçlarınız için ideal bir adaptasyon sunmaya yetecek kadar esnektir. Özel hizmetlerimiz ürünlerimizi tamamlayarak ideal bir proses desteği elde edersiniz.

Petrol & Gaz için daha fazla ürün

Petrol & Gaz güncel haberler

İndirilebilir içerikler

Klippon Mühendislik Kontağınız

Sorularınız var mı?

Fikirlerinizi tartışalım

* Zorunlu alan

* Zorunlu alan