İmalat sürecinizin verimliliğinde %80'e varan artışlar sağlayın

Stuttgart Üniversitesi Makine, Alet ve İmalat Tesislerinde Kontrol Mühendisliği Enstitüsü tarafından yapılan " Panel building 4.0" çalışmasına göre, geleneksel pano yapımındaki montaj süresinin %72'sinin kablolama ve mekanik montaj için harcanmaktadır.

Weidmüller Kablo İşleme Merkezi (WPC) tam olarak bu sorunların çözümü için geliştirildi. Yazılım denetimli, yarı otomatik kablo montajı üretim sürecini son derece hızlandırırken aynı zamanda en yüksek kalite standartlarını sağlar.

Bir bakışta avantajlar

Zaman tasarrufu

Zaman tasarrufu

Kablo montajında otomatik makine kullanımı işlem sürelerini kısaltarak pano yapımında verimliliği artırır.

Yüksek esneklik

Yüksek esneklik

Sistem yaklaşımında, WPC'nin her bir elemanı prosesten çıkarılabilir veya bağımsız bir şekilde görevlerini yerine getirecek şekilde kullanılabilmektedir.

Mükemmel bir kalite

Mükemmel bir kalite

Yarı otomatik makineler sayesinde daima yüksek kalite.

Kablo İşleme Merkezi için modüler uzantılar

Farklı makinelerin entegrasyonu

Uygulamaya bağlı olarak, WPC'de farklı makineler ve yazıcılar seçilebilir; örneğin bir veya daha fazla CUTFIX PRO, CUTFIX PRO FEEDER, CRIMPFIX R VARIO, CA 100 DUO veya THM MultiMark.

İşlerin yazılım kontrollü, tek parça akışlı işlenmesi

WPC yazılımı, bitirme süreci boyunca kullanıcıya güvenli şekilde yol gösterir. Yazılım, bağlı tüm cihazları kontrol eder ve tüm süreç adımlarını görselleştirir.

Kablo besleme vagonu

Mobil kablo besleme vagonu WPC için ideal bir tamamlayıcıdır ve 12 farklı iletkeni kesme makinesine güvenli şekilde aktarır.

Tamamlanan iletkenler için demetleme modülü

Kompakt demetleme modülü, çalışana, sonraki kablolama adımı için bitmiş iletkenleri belirli bir sırada kolayca demetleme seçeneği sunar.

Weidmüller, Pano Yapımı İnovasyon Ödülünü aldı

Uzmanlardan oluşan bir jüri Weidmüller Kablo İşleme Merkezine (WPC) ödül verdi

Bu yıl, Weidmüller ödülü iki kez kazandı. Zoller & Fröhlich ile birlikte Weidmüller, yarı otomatik kablo montajı ve markalama için kullanılan Kablo İşleme Merkezi (WPC) için bir ödül aldı. Pano yapımında en zaman alıcı faaliyetler hâlâ kablo montajı, kablolama ve markalamadır. Weidmüller Kablo İşleme Merkezi (WPC) yarı otomasyon için ideal bir çözüm sunar ve kablo montajında verimliliği %80'e kadar artırır. WPC; otomatik bir kesme makinesi, otomatik bir soyma ve sıkma makinesi ve bir termal transfer yazıcısından oluşur.

Kablo montaj çözümleri arasında karşılaştırma

Kablo montajı için piyasada manuelden tam otomatiğe kadar çok çeşitli çözümler bulunmaktadır. " Panel building 4.0" çalışmasına katılanlar montaj aşamasında en yüksek geliştirme ve tasarruf potansiyelini kabloların standartlaştırılması ve montaja hazır olmasını amaçlayan çözümlerde görmektedir.

Weidmüller Kablo İşleme Merkezi, tüm ihtiyaçları ve daha fazlasını karşılamaktadır. Orta ölçekli bir yatırım ile, modüler konsepte sahip bir yarı otomatik çözüm sunulmuştur. Mevcut imalat süreçlerine kolaylıkla entegre edilebilirken maksimum esneklik sunmaktadır. Ayrıca, zaman tasarrufu sağlanırken mükemmel bir kalite düzeyi elde edilmiştir.

Kablo İşleme Merkezi

Kullanım için çok çeşitli olası uygulamalarla birlikte çok yönlü esneklik

Kablo İşleme Merkezi (WPC) en yüksek kalite standartları ve verimlilik kazanımlarını düşük maliyet ve zaman harcamalarıyla birleştirir. Yazılım kontrollü, yarı otomatik kablo montajı üretim sürecini önemli ölçüde hızlandırır ve en yüksek kalite standartlarını garanti eder. WPC aracındaki tutarlılık denetimleri, doğrudan WPC üstünde tek parça akış konseptinde otomatik işleme ve bağımsız modda tüm cihazların kullanımı yoluyla olağanüstü esneklik de dahil olmak üzere, tutarlı veri tutarlılığı verimlilik kazanımları için temeldir.

  • Mükemmel bir kalite
  • Yüksek esneklik
  • Verimlilik zamanından tasarruf
  • Çoklu besleme birimi

Kablo İşleme Merkezinin Kullanımı

Kablo İşleme Merkezinin Kullanımı

Bu bir YouTube videosudur. Bu videoya tıklayarak Google/YouTube'un Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Ayrıca bizim Gizlilik Politikamızı da kabul etmiş olursunuz.

Yeni ürünümüz Kablo İşleme Merkezini yakından tanıyın. Ürün özelliklerine ek olarak, WPC ve aksesuarlarının kullanımına ilişkin daha çok şey öğreneceksiniz.

Danışmanlık ve destek

Kablo İşleme Merkezi - Canlı deneyim

Size en yakın WPC konumunu bulun ve yarı otomatik kablo uygulama ve işlemenin avantajlarını canlı olarak deneyin.

Mükemmel ilave

Uygulamalar

İndirilebilir içerikler

Danışmanlık & Destek

Sayitcan Gürsoy

Teknik Destek Mühendisi