Özel gereksinimleriniz için enerji izleme ve ölçme donanımı

Enerji izleme bileşenlerimiz, elektrik şebekelerinin entegre kalite analizinin yanı sıra verimli ve kolay ölçüm verisi sağlayarak enerji tüketiminin ölçülmesi ve izlenmesi konusunda size destek sunuyor.

Bir bakışta avantajlarınız

Durum kaydı aracılığıyla artan verimlilik

Durum kaydı aracılığıyla artan verimlilik

Planlanabilir servis faaliyetleri ve motorun geçerli elektriksel ölçüm değerlerini görüntüleme.

Enerji verimliliğini artırmak

Enerji verimliliğini artırmak

Tüm ilgili enerji/proses verilerinin sürekli ve güvenilir takibi. Bağımsız ve açık veri alımı sayesinde maksimum esneklik

Daha az üretim kesintisi

Daha az üretim kesintisi

Uygun koruma konsepti sayesinde daha kısa sürede kaçak akımların tespiti ve yalıtım hatalarının giderilmesi. Enerji izleme, kaçak akım izleme ve güç kalitesinin tek bir cihazda birleştirilmesi.

Enerji Sayaçları

BasicLine ve ValueLine ile, bireysel gereksinimlerinizi karşılamak üzere size iki performans sınıfından enerji sayacı sunuyoruz. BasicLine enerji ölçümünün tüm temel işlevlerini kapsarken, ValueLine optimum düzeyde değerlendirme sağlamak için uygulamaya özel yazılımlarla genişletilmiş işlevler sunar.

Highlight

Enerji Sayaçları | BasicLine

Mükemmel bir fiyat performans oranı ile enerji veri alımı

Kullanıcıların kurulum, görselleştirme ve iletişim açısından aradıkları temel elektrik verileri için pratik çözüm.

 • Akım transformatörü ile veya doğrudan akım ölçümü
 • Çoklu ölçüm: kWh, W, V, A, PF, Hz vb.
 • 1 fazlı veya 3 fazlı
 • 100 A'ya kadar doğrudan akım ölçümü

Enerji Sayaçları | Value Line

Enerji veri alımında genişletilmiş işlevsellik

ValueLine enerji sayaçlarının performans kapsamı enerji ölçümünün temel işlevlerinin ötesine geçer. Bu sayaçlar enerji kalitesinin diğer parametrelerini belirlemek, saklamak ve görselleştirmek açısından uygundur.

 • Cihaz Ana Sayfası
 • Veri kaydı için dahili depolama
 • ecoExplorer go uygulama yazılımı

Enerji Analizörleri

Elektrik şebekleriniz için genel kalite analizleri gerçekleştirin. Elektrik şebekesinin kalitesi, fabrika veya üretim tesislerinizin verimliliği ve üretim sürekliliği açısından önemli bir parametredir.

Enerji Analizörü 750

Enerji veri alımında genişletilmiş işlevsellik

Enerji Analizörü 750 ile standartlara uygun ölçümler, yüksek katma değer elde etmenin ilk adımıdır. Özellikle de EN 50160, IEEE 519 veya IEC 61000-2-4 gibi standartlara göre enerji kalitesinin izlenmesi için idealdir. Enerji Analizörü 750 sayesinde voltaj kalitesinin belirli parametreleri kapsamlı bir şekilde izlenirken tüm geçerli standartlara uyumludur.

 • EN 50160 şebeke operatörünün sorumluluğu
 • IEC 61000-2-4 endüstri sorumluluğu
 • IEC 61000 EMC standartları

Enerji Logger

Basit bir SO arayüzüne sahip ölçüm cihazları piyasada yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Ancak, ölçülen değerleri doğrudan şirket içi ağınıza aktarma özelliğine sahip değiller. Bu amaçla, her bir ölçüm cihazı için bir ağ geçidi gereklidir: enerji logger.

Enerji Logger

Tüketim ve işlem verilerini toplar

Elektrik enerjisi tüketimi yanı sıra, örneğin, basınçlı hava, su ve gaz tüketimi için optimizasyon imkanı sunmaktadır. Enerji Logger D550 ağdaki farklı tesislere ait ölçüm verilerini sunar. Enerji Logger D550 15 ölçüm cihazından (maks.) sinyalleri toplayarak kayıt altına alır ve bir LAN arabiriminden gönderir.

 • Entegre sıcaklık ölçümü
 • Entegre Modbus ağ geçidi
 • Entegre veri belleği
 • Kompakt ve ekonomik çözüm

Akım Transformatörleri ve Diğerleri

Akım transformatörleri

Akım transformatörleri, elektrik parametrelerinin kaydedilmesinde vazgeçilmezdir. Tek veya trifaze şebekede 4 kA'ya kadar yüksek primer akımlarını, düşük sekonder akımlara (5 A veya 1 A) dönüştürürler. Daha sonra bu akımlar, enerji metreler tarafından işlenirler.


Ölçme ayırma klemensleri

Akım transformatörlerinin emniyetli bir şekilde çalışabilmesi için ölçme ayırma klemensleri gereklidir. Hatalı bir bağlantı akım transformatörünü kullanılamaz hale getirir! Ölçme ayırma klemensleri, bu sorunu çözmek için güvenli bir yöntem sunar. Hat konnektörlerinin lider tedarikçisi olarak, kullanıcılarımızla yakın işbirliği içinde olağanüstü özelliklere sahip özel ölçme ayırma klemensleri geliştirdik:

Yenilikçi enerji çözümleri

EM-Connectivity-Box

EM-Connectivity-Box, tek bir muhafazada mükemmel bir verimlilik sunar. Weidmüller'in kendini kanıtlamış ürünlerinin mükemmel bir kombinasyonudur. İhtiyacınıza göre alüminyum veya plastik muhafaza talep edebilirsiniz. Muhafazalar, gerekli ölçülerde üretilerek gerekli kablo burçlarıyla donatılır. Yerleştirilecek ölçüm cihazları için modüler bir klemens bloğuna sahiptir. Ayrıca, söz konusu ölçüm cihazına özel etiketli bir kablo seti de mevcuttur.

Tak&Çalıştır-Kutu

Tüm makinelerinizin enerji tüketimini belirleyin. Tak-Çalıştır Kutularımız, mevcut makineleri enerji yönetiminize entegre etmek için yenilikçi bir çözümdür. Çözüm sahada ekipman ve makinelerin enerji veya basınçlı hava tüketimini ölçebilen 4 üründen oluşmaktadır. Henüz enerji açısından değerlendirilmemiş elektrik veya basınçlı hava tüketicileri basit bir şekilde bağlanabilir. Kutuların montajı kolay olup tüm mevcut sistemlere kolaylıkla entegre edilebilmektedir. Veri alım ve işleme süreçleri kolay, hızlı ve güvenlidir. İletişim, Modbus/TCP protokolü üzerinden sağlanır

Uygulamalar

İndirilebilir içerikler

Danışmanlık & Destek

Mehmet Gencer

Otomasyon Uygulama Mühendisi