Şarj kutusu ailesi AC SMART

Bireysel zorluklar için akıllı şarj çözümleri

Şarj kutusu ailesi AC SMART

Değişiklik için şarj

Yeni şarj kutusu ailesi AC SMART, özel ve ticari sektördeki her türlü uygulama senaryosuna hazırdır. ECO, VALUE ve ADVANCED olmak üzere üç seride temel donanımıyla platform tabanlı şarj kavramı en yaygın uygulamaları kapsar ve standart arabirimler ve çok yönlü yapılandırma seçenekleriyle bireysel uygulamalara uyarlanabilir.

AC SMART Mobil Uygulamamız aracılığıyla bireysel elektromobilite zorlukları için daha akıllı şarj çözümlerini keşfedin

Değişiklik için şarj: Sürdürülebilir bir gelecek için PV fazlası şarj

AC SMART VALUE ve AC SMART ADVANCED şarj kutularımızla, PV fazlası şarj kolaylıkla uygulanabilir. İster şarj kutusu ile çevirici arasındaki doğrudan iletişim olsun, ister iki yönlü sayaç yardımıyla: sizin için doğru çözüme sahibiz. Uygulamamız sayesinde, istediğiniz zaman hangi tür gücü şarj etmek istediğinizi kolayca kontrol edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Haberler bölümümüzde daha fazla haber ve önemli nokta bulabilirsiniz:

Şarj kutusunun basit ve hızlı kurulumu

Şarj kutusu kurulumu yapanlar

AC SMART ürün ailesinin tasarımında ve hayata geçirilmesinde yalnızca şarj altyapısı operatörlerinin ve kullanıcıların değil, aynı zamanda bu altyapıyı kurmak ve bakımını yapmak zorunda olanların da istekleri ve ihtiyaçları dikkate alınmıştır.

AC SMART ailesinin avantajları

 • Kurulumu ve bakımı kolay tasarım
 • Şarj istasyonuna basit erişim opsiyonları
 • Tüm yaşam döngüsü boyunca daha fazla verimlilik
 • Daha basit ve daha hızlı kurulum ve bakım
 • Minimuma indirilmiş hata olasılığı
 • Şarj istasyonunun dayanıklılığı ve genişletilebilirliği

2023 Özel Alman Tasarım Ödülü

AC SMART şarj kutusu ailemiz, 2023 Özel Alman Tasarım Özel Ödülü’ne layık görüldü. Kurulum ve bakım dostu tasarım, şarj istasyonuna kolay erişim ve tüm yaşam süresi boyunca yüksek verimlilik AC SMART ailesinin sunduğu avantajlardan sadece bazıları.

Her uygulama için mükemmel şarj kutusu

Şarj et. Geleceği değiştir

Eviniz için şarj cihazı

AC SMART ECO

Sezgisel - Elektrikli araçlarınızı evde şarj etmek için mükemmel şarj kutusu.

Akıllı ve güvenli şarj çözümleri

Çok aileli evler için şarj cihazı

AC SMART VALUE

Güvenli - Birden fazla EV şarj kutusu kurulurken aşırı yükleme olmaz.

akıllı bağlantılı şarj çözümleri

İşiniz için şarj cihazı

AC SMART ADVANCED

Verimli - Akıllı güç dağıtımı yoluyla hızlı şarj.

Eviniz için şarj cihazı

Sezgisel - Elektrikli araçlarınızı evde şarj etmek için mükemmel şarj kutusu

Eviniz için şarj cihazı

AC SMART ECO, eviniz için verimli bağımsız şarj kutusudur. Kullanımı kolaydır, işleyişte güvenli ve sağlamdır, bireysel ihtiyaçlara ve çerçeve koşullarına uyarlanabilir.

AC SMART ECO

AC SMART ECO mevcut ortamlara kolayca ve verimli şekilde entegre edilebilir ve binanın elektrik tesisatında yoğun maliyetli yenilemelerden tasarruf ettirir. Şarj kutusu, elektrikli arabanızı etkin şekilde şarj etmek için mevcut herhangi bir bina otomasyon sistemiyle arayüzler üzerinden ağa bağlanabilir.

AC SMART ECO
 • Bağımsız şarj kutusu
 • 7,4 ila 22 kW arasında maks. şarj gücü
 • Güç bağlantısı: 1 fazlı 230 V/32 A, 3 fazlı 400 V/16 A veya 32 A
 • Tip 2 soket ya da takılı 5 m Tip 2 şarj kablosu
 • Uygulama ve entegre web sunucusuna göre durum ve yapılandırma

Çok aileli evler için şarj cihazı

Güvenli - Birden fazla EV şarj kutusu kurulurken aşırı yükleme olmaz.

Çok aileli evler için şarj cihazı

AC SMART VALUE şarj kutusu, çok aileli özel evler veya birden fazla park yeri olan mülkler için elektrikli arabaları şarj etmeye yönelik ideal çözümdür. Bireysel şarj noktalarının sabit olarak tahsisi veya yetkisiz erişimi önlemek için, kullanıcı kimlik doğrulaması RFID/NFC veya mobil uygulama üzerinden etkinleştirilebilir.

AC SMART VALUE

Entegre statik yük yönetimi, mevcut elektrik tesisatının aşırı yüklenmesini önler ve mevcut kaynakları tüm bağlı EV şarj kutularına verimli şekilde dağıtır. Entegre enerji ölçümü ile, tüketim verileri kaydedilebilir ve gerekirse mobil uygulama veya yerel ağ üzerinden iletilebilir ve işlenebilir. Ağ tabanlı iki yönlü bir şarj kontrolü gerçekleştirmek için halihazırda mevcut bir bina otomasyon sistemine entegrasyon da mümkündür.

AC SMART VALUE
 • Çeşitli şarj kutularını sıralı bağlamak için anahtar işlevi
 • 11 ila 22 kW arasında maks. şarj gücü
 • Güç bağlantısı: 3 fazlı 400 V/16 A veya 32 A
 • Tip 2 soket ya da takılı 5 m Tip 2 şarj kablosu
 • RFID kimlik doğrulaması
 • OCPP 1.6'ya (J) uygun veri iletişimi

İşiniz için şarj cihazı

Verimli - Akıllı güç dağıtımı yoluyla e-arabalarda hızlı şarj

İşletmeler için şarj cihazı

Şirketlerin, serbest çalışanların veya yarı halka açık bir ortamda belediyelerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan EV şarj kutusu AC SMART ADVANCED, elektrikli araçlarınızı şarj etmeye yönelik profesyonel, ticari kullanım için gerekli tüm teknik ve işlevsel özelliklere sahiptir

AC SMART ADVANCED

Bu özellikler, RFID/NFC, mobil uygulama veya otomobille doğrudan güç hattı iletişimi yoluyla güvenli ve rahat erişim kontrolü içerir. Buna ek olarak, Ethernet veya mobil radyo tabanlı veri iletimi kullanılarak OCPP 1.6 aracılığıyla şarj verilerinin MID uyumlu şekilde kaydı ve güvenli arka uç iletişimi. Ayrıca, çeşitli şarj kutuları kullanılsa bile, mevcut elektrik tesisatının verimli ve maliyet açısından optimize edilmiş kullanımı için entegre, dinamik yük yönetimi. Bu aynı zamanda, örneğin bir binanın çatısında üretilen PV elektriğinin maliyet açısından verimli şekilde beslenmesini sağlar.

AC SMART ADVANCED
 • Entegre edilmiş dinamik yük/şarj yönetimi
 • 11 ila 22 kW arasında maks. şarj gücü
 • Güç bağlantısı: 3 fazlı 400 V/16 A veya 32 A
 • Tip 2 soket ya da takılı 5 m Tip 2 şarj kablosu
 • Mobil iletişim modemi (4G/LTE), ömür boyu SIM dahil
 • OCPP 1.6'ya (J) uygun veri iletişimi

Tüm varyasyonların karşılaştırması

AC SMART ailesindeki ECO, VALUE ve ADVANCED varyasyonlarımızı birbiriyle karşılaştırın ve Weidmüller'den hangi şarj kutusunun elektrikli arabanızı şarj etmek için en uygunu olduğunu öğrenin. Standartlaştırılmış arabirimler ve çok yönlü yapılandırma seçenekleri kullanılarak bunlar bireysel kullanım senaryolarınıza uyarlanabilir. Varyasyonlardan hangisinin sizin için en uygunu olduğuna emin değil misiniz? O zaman bizimle irtibata geçin!

 ECOVALUEADVANCED
Maks. şarj gücü
7,4 kW (1 fazlı)
Maks. şarj gücü
11 kW (3 fazlı)
Maks. şarj gücü
22 kW (3 fazlı)
5 m uzunlukta ve
tip 2 fişe sahip takılı EV şarj kablosu
Entegre kapaklı Soket çıkışı Tip 2
DC-kaçak akım algılama
Maks. şarj akımı ayarlanabilir
Dijital girişler/çıkışlar
Seri iletişim (RS485/Modbus-RTU)
Ethernet iletişimi (Modbus-TCP)
WLAN-Arabirim
Mobil Uygulama
OCPP 1.6'ya (J) uygun veri iletişimi
RFID ile erişim denetimi
Entegre yük/şarj yönetimi (statik)
Entegre yük/şarj yönetimi (dinamik)
MID uyumlu enerji sayacı
Düz oranlı SIM* (LTE) dahil mobil modem
EV ile enerji hattı iletişimi (Otomatik Şarj)

*1 GB sırasıyla 10 yıl

Montaj ve Kurulum

Aşağıdaki videoda, elektrikli arabanızı verimli şekilde şarj etmek için AC SMART ailesinden şarj kutunuzu hızlı ve kolay şekilde nasıl kuracağınızı gösteriyoruz.

Kısaca ve basit açıklama

Kısaca ve basit açıklama

Bu bir YouTube videosudur. Bu videoya tıklayarak Google/YouTube'un Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Ayrıca bizim Gizlilik Politikamızı da kabul etmiş olursunuz.

VALUE serisindeki bir soket modeline örnek olarak ve ADVANCED serisindeki fiş modeline ek olarak, EV şarj kutusu ailesi AC SMART için montaj ve kurulum talimatları.

AC SMART - PV Fazlası Şarj

PV fazlası şarj EV şarj cihazı

Kendi güneş enerjinizle şarj etme

Elektrikli arabanızı kendi ürettiğiniz PV gücüyle şarj etmek ya da çalışanlarınıza tam olarak sürdürülebilir bir şarj seçeneği sunmak mı istiyorsunuz? AC SMART VALUE ve ADVANCED ile, fotovoltaik sisteminizden elektrik fazlası ile şarj edersiniz. Çeviricinize veya iki yönlü ayrı bir sayaca doğrudan bağlantı sayesindepil depolama sisteminizde depolanan enerji etkilenmeden kalır.

AC SMART - Arka Uç Entegrasyonu

Şarj cihazını arka uca entegre et

Şarj altyapınızın dijital ağ bağlantısı

İster filonuzun elektriklendirilmesi, ister şarj verilerinizin değerlendirilmesi için kullanın. AC SMART VALUE ve ADVANCED, mevcut Modbus ve OCPP arayüzleri (OCPP 1.6 J) aracılığıyla çok çeşitli arka uç sistemlerine entegre edilebilir. Bir kez entegre edildikten sonra, şarj işlemlerinin faturalandırılması, görselleştirilmesi ve yönetiminin yanı sıra tüm şarj parklarının güncellemesi tek bir sistem üzerinden merkezi olarak gerçekleştirilebilir.

SMARTcharge ile Yük Yönetimi

EV şarj cihazı yük yönetimi

Elektrikli araçlar giderek daha popülerleşiyor. Ancak özel binalar, apartman blokları ve şirketler için gerekli olan şarj altyapısı, elektrik şebekeleri için büyük zorluklar oluşturuyor. Aynı anda birkaç araç şarj ederken yüksek pik yüklerden ve pahalı elektrik kesintilerinden kaçınmak için SMARTcharge özelliğini geliştirdik.

AC SMART Mobil Uygulaması

Şarj etmenin daha akıllı yolu.

Şarj Cihazı Uygulaması

AC SMART şarj kutularına yönelik mobil uygulama ile, şarj çözümünüzün tüm fonksiyonlarını basit ve güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Bağlantı kurulduktan sonra şarj kutunuzun durumunu kontrol edebilir, elektrikli araçlarınızın şarj işlemlerini başlatabilir ve durdurabilir, gerekirse tek bir şarj akımı belirleyebilir ve kutu üzerinde başka konfigürasyonlar yapabilirsiniz.

Uygulamamız AC SMART ailesinden bir şarj kutusu satın alınmasıyla ücretsiz olarak sağlanır.

Uygulamayı indirin ve çalıştırın

AC SMART şarj kutuları için Servis ve İndirilebilir İçerikler

Şarj kutularımız, şarj kabloları ve temel bileşenler hakkında doğrudan indirmeye hazır daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

e-mobilite için hizmet

Şarj kutuları için servis

Weidmüller EV şarj istasyonları için kapsamlı destek teklifimizden yararlanın. Weidmüller AC SMART, AC EV ya da AC İŞ YERİ e-şarj istasyonlarını kullanırken desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, gerekli tüm bilgileri eğitici videolar, indirilebilir dosyalar, talimatlar veya sohbet ile yardım olarak burada bulabilirsiniz.

Mükemmel tamamlayıcılar

Ürün yelpazemizde elektrikli arabanızın güvenle şarj edilmesi için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız. Ayrı ayrı modüllerimiz ve ürünlerimiz, size verimli bir genel çözüm sağlamak için birbirini tamamlar. En yüksek kalitede şarj rahatlığı sunan ergonomik kol tasarımlı AC şarj kablonuza ve standart arabirimler ve çok yönlü yapılandırma seçenekleri aracılığıyla bireysel uygulamalara uyarlanabilen şarj kutusu ailesi AC SMART şarj istasyonlarımıza bizimle ulaşabilirsiniz. Şarj kutunuzu yalnızca kullanmakla kalmayıp ağa bağlamak ve pik yükleri engellemek mi istiyorsunuz? O zaman SMARTcharge yük yönetimimiz sizin için doğru çözümdür. Bireysel zorluklar için akıllı şarj çözümümüz!

Bize ulaşın

Dr.-Ing. Oliver Köster