İnce yapılarda alüminyum folyolar için hassas ayarlama

6-mm grup terminal formatına sahip TERMOPTO solid state röleler alüminyum folyo preslemenin dünya lideri Achenbach Buschhütten'in teknolojik kontrollerinin hassas ayarlarını desteklemektedir.

İnce yapılarda alüminyum folyolar için hassas ayarlama

İnce yapıda alüminyum folyolar - Aschenbach Buschhütten, Almanya

İnce yapıda alüminyum folyolar - Aschenbach Buschhütten, Almanya

Kompozit paketleme ve pil üretiminde kullanılan alüminyum ve bakır folyolar çok ince bir yapıda. Üretim sırasında, mikrometre aralığına kadar sıkıştıran silindirlerle işlenirler.

Başta folyo düzlüğü ve kalınlığı olmak üzere daima tutarlı bir sonuç elde etmek için yüksek silindir hassasiyeti en önemli faktördür. Achenbach Buschhütten GmbH'da, genişliği 2,20 m'ye kadar olan ağır rulolar, ayarlanmış silindirlerle en yüksek hassasiyet için hizalanmıştır.

Magnescale pozisyon ölçüm sistemi, 0.5 μm‘ ye kadar bir çözünürlüğe sahip olup dijital kontrol sinyalleri için 5 V seviyesinde voltaj kullanmaktadır. Bu sinyali OPTIROLL® otomasyon sistemimizin 24 V seviyesine dönüştürecek güvenilir bir ürüne ihtiyaç duyduklarını ifade eden Achenbach elektrik mühendisi Tim Schuhmacher ekler: "Weidmüller TERMOPTO solid state röleleri mümkün olan en iyi bağlantı olduğunu ispat etmiştir."

Güvenilirlik en yüksek önceliktir

Weidmüller TERMOPTO, elektromekanik röle modüllerinin kompakt bir elektronik alternatifi olup mümkün olan en yüksek güvenlik düzeyini sunmaktadır. Grup terminal formatlarına sahip solid state röle potansiyeli izole ederken aynı zamanda sinyali dönüştürmektedir. Sonuç ise, yer tasarrufu, daha az bakım maliyetleri ve daha uzun süre kesintisiz üretimdir.

Projenin teslimat süresinin, presleme makinesinin planlanmasından nihai teslimata kadar 15 ay sürdüğünü ifade eden Schuhmacher, ekler: "Şüphesiz ki devreye alım testleri başarılı olmalıydı ve tesis sözleşme taahhütleri kapsamında mümkün olan en kısa sürede tam üretime başlayabilmeydi. Müşterilerimiz presleme makinelerinin uzun bir hizmet ömrüne sahip olmasını istemektedir. Bu doğrultuda kullandığımız her komponentin en yüksek dayanıklılık ve performansa sahip olmasını tercih ediyoruz."

TERMOPTO modüllerinin uzun vadeli güvenilirliğe sahip olmasının önemli faktörü aşınmaya dayanıklı yarı iletken switchler ve kapsamlı koruma devresidir. Ayrıca, LED durum göstergeleri ilgili anahtarlama durumu hakkında sürekli bilgi sunmaktadır. Schuhmacher, "Yüksek düzeyde güvenilirliğin yanı sıra TERMOPTO solid state rölelerin kompakt yapısı tercih edilmesini sağlamıştır" diyerek açıklar: "Dar yapıdaki modüllerin şalt panolarımıza tam bir uyum sağlaması sayesinde sorunsuz bir planlama imkanına sahip olduk."