Geleneksel lezzet için son teknoloji üretim yöntemleri

Anselmo tarafından makarna üretimi için geliştirilen uçtan uca üretim hatlarında u-remote merkezi olmayan otomasyon sisteminin son derece önemli bir parçasıdır.

Geleneksel lezzet için son teknoloji üretim yöntemleri

Geleneksel lezzet için son teknoloji üretim yöntemleri - Anselmo, İtalya

Geleneksel lezzet için son teknoloji üretim yöntemleri - Anselmo, İtalya

Durum buğday unu ve su - tüm dünyada şeflerin yaratıcılıklarını arttıran basit malzemeler. Belki de her şeyden önce, makarnanın geldiği çeşitli şekillerden kaynaklanmaktadır. İster spagetti olsun, isterse kelebek makarna olsun, bazı yemekler için ideal olan her makarnanın kendi karakteri vardır.

Başarının tarifi: birinci sınıf malzemeler ve ileri teknoloji

Makarna üretim makineleri tasarım, imalat ve montajında dünya lideri Anselmo özel makarna paketleme ve depolama sistemlerini de kapsayan anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

"Birinci sınıf malzemelerin yanı sıra, iyi bir makarna üretimi her şeyden önce ileri teknoloji sistemlere dayanmaktadır. Müşterilerimizin mükemmel makarnayı üretebilmelerini sağlamak amacıyla, modern üretim süreçleri ve en yüksek kalite standartlarını kullanıyoruz." sözleriyle Anselmo'dan Valter Clerico İtalyan otomasyon uzmanlarının amaçlarını açıklıyor.

Bu doğrultuda, üretim tesislerinin tüm otomasyon mimarisi kısa bir süre önce yeniden tasarlandı. Eskiden yerel olan ana şalt panosunun giriş ve çıkışlarıyla işe başlayan Anselmo, geleceğe hazır dağıtık yapıya sahip bir sisteme yatırım yapmaktadır. Üretim hatları boyunca dağıtılmış uzak I/O komponentleri, daha esnek tesis tasarımı sağlarken her türlü ihtiyacın ideal bir şekilde karşılanmasına imkan tanımaktadır. "Yeniden tasarıma uygun uzak I/O sistemini seçerken, Anselmo üç ihtiyaca sahipti:

kesilecek kablo miktarını belirlemek, montaj süresini minimumda tutmak ve gerekli alanı azaltmak" diyen İtalyan fabrika üreticisinin Weidmüller danışmanı Francesco Papa açıklar: "u-remote sistemimiz bu beklentileri kolaylıkla karşılamamızı sağladı. Otomasyon yapısını birlikte analiz ettikten sonra, Anselmo'nun en başta ikna olduğu çözümü geliştirebildik".

Her koşulda güvenilir tesis performansı

Tesis türüne bağlı olarak, Anselmo üretim hatlarında altı ile dokuz arasında değişen sayıda u-remote istasyonu kullanıldı. İletişim açısından gerekli olan yüksek performans düzeyi PROFINET-IRT standardına uygun I/O'lar, kontrol sistemi ve hareketli parçalar arasında hızlı ve son derece hassas bir senkronizasyon sağlayan fieldbus coupler modülleri ile sağlanmıştır. Yüksek performanslı u-remote istasyon bus'ı 20 mikrosaniye içinde 256'ya kadar DI/DO işleyebilmektedir. Elde edilen kısa tepki süresi, hızlı duyarlılık ve son derece hassas operasyon eşleştirmesi sayesinde üretim aşamaları kesintisiz bir şekilde birbiriyle uyumlu halde çalışmaktadır.

Ayrıca, kullanılan SIL-3 güç besleme modülleri, dağıtık güvenlik çözümlerinin kolaylıkla kurulabilmesi sayesinde ek avantajlar sunmaktadır. Kullanılan standart PLC ve standart istasyon modülleri, durum mesajlarının paylaşılmasını sağlarken aktüatörler acil durumda güvenle kapatılabilmektedir. Sonuç olarak, kompleks bir fonksiyonellik son derece kolay ve esnek bir şekilde hayata geçirilmiştir.

Endüstriyel bağlantılar için kapsamlı çözümler

"Daha en başından itibaren u-remote çözümünün son derece yenilikçi bir çözüm olduğunu gördük. Her standardizasyon daima müşteriye özel hususlara da sahip olmakla birlikte sistemin kompakt ve modüler yapısı tesis tasarım ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılaşmıştır." diyen Anselmo yetkilisi Valter Clerico açıklık getirir:

"Weidmüller uzmanları, tasarladığımız çeşitli türde tesisler için I/O istasyonlarının kurulum, yapılandırma ve konumlandırmasının nasıl en iyi şekilde yapılacağına dair harika tavsiyeler sunmuştur. Bu sayede, tüm dikkat ve çabamızı ağ konfigürasyonumuza odaklayabildik."

Anselmo, uzak I/O sisteminin yanı sıra endüstriyel bağlantılar için çözüm partneri olarak Weidmüller'e güvenmektedir: kesintisiz güç kaynaklarından son derece esnek Ethernet switch'lere, aşırı gerilim koruma sistemlerinden pano ve saha kablolaması için mükemmel uyumlu komponentlere kadar her şey. Böylesine geniş bir çözüm yelpazesiyle geliştirilen bağlantılar, Anselmo üretim hatlarının tüm dünyaya mükemmel makarnalar sunmak için son derece yüksek performansla çalışmasını sağlamaktadır.