İletim & Dağıtım

Bilgi ve deneyim en değerli varlıklarımızdır. Portföyümüz geniş bir uygulama çeşitliliğini kapsamaktadır: güvenlik ve esneklik arasında en iyi dengeyi sağlayan bağlantı çözümlerinden, en yüksek kriterleri karşılayan olağanüstü elektronik ürünler ve analitik çözümler.

İletim & Dağıtım

Birinci sınıf komponentlerle akıllı şebekelere katkı sunmak

Birinci sınıf komponentlerle akıllı şebekelere katkı sunmak

Weidmüller olarak elektrik şebekelerinin günümüzde çok sayıda zorlukla karşılaştığını biliyoruz. Yenilenebilir enerjiye geçiş tüm dünyanın paylaştığı ortak bir hedef olup, elektrik şebekeleri, pek çok devletin karbon salınımı azaltma hedeflerinde kilit bir rol oynamaktadır. Yenilenebilir entegrasyon, dağıtık üretim, bağımsız enerji üretimi, elektrikli otomobiller.... hepsi ancak elektrik şebekelerininakıllı şebekelere dönüşmesi halinde mümkündür. Akıllı şebekeler de ancak dijital dönüşüm, iletişim, siber güvenlik ve analitik ile mümkündür. Weidmüller portföyü, elektrik şebeklerinin yüksek güvenilirlik ve kesintisizlik kriterlerini karşılarken akıllı şebekelere dönüşümünü sağlayacak birinci sınıf ürünler ("akıllı" konnektörlerden Endüstriyel Analitiğe kadar) sunmaktadır.

Enerji İletimi & Dağıtımının güvenilir ve yenilikçi bir ortağı olarak müşterilerimiz:

Bakım personelinin güvenliği

Bakım personelinin güvenliği

Mevcut transformatörler ile koruma & ölçüm ekipmanları arasındaki bağlantılar, ekipman ve personel güvenliğini tehlikeye atan kazalara yol açabilmektedir. Bu doğrultuda amacımız enstrüman tarafında güvenliği sağlayarak bu kritik bağlantılardaki insan hatalarının önüne geçmektedir.

Zorlu ortamlar için güvenli elektronik ürünler

Zorlu ortamlar için güvenli elektronik ürünler

We offer a wide range of products meeting the most demanding requirements of Power Utilities: IEC 61850 Ethernet Switches, Class A Quality Analyzers as per IEC 61000-4-30, or Power-Supply family (including UPS) that is being used by international vendors in their solutions for automation of secondary substations, etc.

Katma değeri yüksek hizmetler için Industrial Analytics

Katma değeri yüksek hizmetler için Industrial Analytics

Akıllı Ölçüm ve Akıllı Şebekeler, Enerji Şirketlerine şebekeleri hakkında son derece büyük hacimde bilgi sunmaktadır. Analitiğin kullanımı, şebekenin güvenilirliği, enerji kalitesi, maliyet tasarrufları, güvenlik gibi pek çok alanda son derece önemli iyileştirme fırsatları sunmaktadır.

Elektrik şebekelerin modernizasyonu ve dijitalleşmesi, devletlerin karbon salınımı azaltma hedeflerine ulaşılmasında kilit bir adımdır. Yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olacak yenilenebilir enerji karşısında İletim & Dağıtım şebekeleri akıllı çözümler gerektiren önemli zorluklarla karşı karşıya. Weidmüller, geniş ürün portföyüyle bu çözümlere katkıda bulunmaya şimdiden hazır. Let’s connect.

Pedro Cotoner, İletim ve Dağıtım Sistemleri Küresel Bölüm Müdürü

İnovasyon ve tutku ile pazar zorluklarının üstesinden gelmek

Akıllı ölçüm

Akıllı ölçüm

Akıllı ölçüm

Enerji şirketlerinde geleneksel sayaçların yerini akıllı sayaçlar almaktadır ve Weidmüller olarak personel ve ekipmanın güvenliğini sağlarken sayaçların değiştirilmesi ve kontrol edilmesini kolaylaştıran pek çok farklı DIN ray montajlı seçenekler geliştirdik. Ayrıca, bu yeni elektronik sayaçları korumak için yaygın bir şekilde kullanılan çok çeşitli aşırı gerilim koruma cihazlarına (Tip I ve II) sahibiz.

Dağıtım otomasyonu

Dağıtım otomasyonu

Dağıtım otomasyonu

Dağıtım otomasyonu, enerji şirketlerinin akıllı şebekelere doğru önemli adımlarından birisidir. Sekonder trafo merkezlerinin izlenmesi ve otomasyonu güvenilir ve kompakt ürünler gerektirmekte olup Weidmüller portföyü "akıllı" sekonder trafo merkezlerinin ihtiyaç duyduğu çeşitli komponentlere sahiptir. Yedek güç kaynağı sistemleri, LAN/WAN haberleşme cihazları, aşırı gerilim korumasının yanı sıra dahili bağlantı için gerekli komponentleri sunabiliyoruz.

Trafo merkez panoları ve MV şalt tesisleri

Trafo merkez panoları ve MV şalt tesisleri

Trafo merkez panoları ve MV şalt tesisleri

Bir trafo merkezinin koruma ve kontrol sisteminde primer ekipmanlarla binlerce kritik bağlantı gerektirmektedir. Weidmüller'in eksiksiz modüler klemens ve markalama portföyü, farklı türde sinyallerin güvenilir bir şekilde bağlanması için en iyi alternatifleri sunmaktadır. Portföyümüz son derece kapsamlı sinyal rölelerine sahip olup bir trafo merkezi panosunun ihtiyaç duyduğu her türlü aksesuarı sağlayabilmektedir.

Enerji yönetimi

Enerji yönetimi

Enerji yönetimi

From the energy meter to measure power consumption in aubstation panels and MV switchgears to the IEC 61000-4-30 Class A Energy Analyser to measure the quality of energy at the borders of the electrical grid: At Weidmüller we have Energy Management Solutions including not only the main field devices (energy meters and analyzers) but also current transformers, Rogowski Coils, management software, and analytics.

İletim & Dağıtım için ürünler ve çözümler

Enerji Analiz Cihazı EA 750:

EN61000-4-30 standardına uygun A sınıfı cihazlar, EN50160 standardında listelenen güç kalitesi parametrelerinin güvenilir, tekrarlanabilir ve karşılaştırılabilir bir ölçümünü garanti etmektedir. EA 750, yasal yükümlülükleri yerine getirmek, değerli bilgilere ulaşmak, üçüncü partilerce üretilen enerjinin kalitesini izlemek ve müşteri şikayetlerine yanıt vermek amacıyla şebeke kalitesinin izlenmesi için enerji şirketlerine sunulan en iyi seçenektir.

  • Yasal yükümlülükleri yerine getirin
  • Değerli bilgilere ulaşın
  • Müşteri şikayetlerine hızla yanıt verin
  • Şebekeye bağlı üretim tesislerinin enerji kalitesini takip edin

Koruma ve ölçüm için güvenli bağlantılar

Koruma ve ölçüm için güvenli bağlantılar

Koruma ve ölçüm için güvenli bağlantılar

Güvenlik ve esneklik arasında en iyi dengeyi sağlamak için güvenilir ürünler

Raya montaj ölçüm ürünlerimiz her türlü özel ihtiyaca uyarlanabilmekte olup operasyon personelinin güvenliğini sağlarken sayaç değişimi veya doğrulamasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, akım transformatörlerleriyle elektronik ekipmanların kritik bağlantılarındaki her türlü riskin önüne geçmek için özel ürünlere sahibiz.

Bu ürünler, bağlantı açılmadan önce Akım Transformatörü tarafını otomatik olarak kısa devreye alırken bakım işlemleri sırasında tam bir güvenlik sağlıyor.

İletim & Dağıtım Güncel Haberler

İletimi & Dağıtım için içerik merkeziniz

Sorularınız var mı?

Fikirlerinizi tartışalım

* Zorunlu alan

* Zorunlu alan