Weidmüller, enercity ve wallbe, elektrikli mobilite için işbirliği kurdu

Weidmüller, enercity ve wallbe, elektrikli mobilite için işbirliği kurdu
Sözleşmeyi imzalayan Thomas Kriete (Weidmüller), Lars Ulbricht (wallbe), Klaus Holterhoff (Weidmüller), Dr Dominik Freund (wallbe), Jan Trense (enercity) ve Ingo Krogmann (enercity) (l. to r.) işbirliğine dair mutluluklarını dile getirmiştir.

Weidmüller, enercity ve wallbe, elektrikli mobilite için işbirliği kurdu

Teknoloji uzmanı Weidmüller e-mobilite sağlayıcı wallbe hisselerini satın alarak iştirak portföyünü genişletti. Weidmüller Mobility Concepts, enercity AG ile mevcut ortaklığını güçlendirerek geliştirme, üretim ve ürün yönetimi uzmanlığını derinleştirdi.

Detmold / Paderborn / Hanover, 12 Eylül 2019. Weidmüller Grubunun %100 iştiraki, Weidmüller Mobility Concepts GmbH & Co. KG, Paderborn merkezli wallbe GmbH yüzde 25.1 hissesini enercity AG'den satın aldı. wallbe e-mobilite şarj çözümlerinde komple hizmet sağlayıcısıdır. Şirket, elektrikli otomobiller için şarj istasyonları üretirken, müşterilerine bulut tabanlı kullanım hizmetleri sunmakta ve akıllı ödeme ve faturalama çözümleri geliştirmektedir. Birkaç yıl önce bir teknoloji girişim şirketi olarak faaliyetlerine başlayan wallbe 2018 yılında 5.2 milyon Euro satış cirosuna ulaştı. Şirket yaklaşık 50 çalışana sahiptir. Taraflar, satın alma bedelini kamuoyuna ilan etmeme kararı almıştır.

Weidmüller Mobility Concepts GmbH & Co. KG Genel Müdürü Klaus Holterhoff: "wallbe ve enercity ile işbirliği içinde, Avrupanın şarj altyapısı için yenilikçi çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Bu amaçla, DC teknolojisi, Nesnelerin İnterneti çözümleri yanı sıra ürün yönetim, geliştirme ve elektrikli üretim alanlarında uzun yıllara dayanan deneyimimizle katkı sunacağız. Birlikte, kalibrasyon yönetmeliklerine uygun güvenli şarj istasyonu teknolojisiyle elektromobilitenin geleceğini şekillendirmek istiyoruz."

enercity AG CEO'su Dr. Susanna Zapreva: "wallbe'nin gelecek stratejilerine uygun bir şekilde, Weidmüller Mobility Concepts ile endüstriyel teknoloji alanında kanıtlanmış bir yetkinliğe sahip bir partner kazandık. Yeni partnerimizin yetkinliği sayesinde, hızla büyüyen e-mobilite pazarında konumunu güçlendirecektir."

wallbe Gmbh Genel Müdürü Dr. Dominik Freund: "Weidmüller Mobility Concepts'in gelişiyle birlikte Avrupa'nın şarj altyapısına yönelik yenilikçi çözüm öncüsü olarak başarı öykümüzü sürdüreceğiz. Böylesine güçlü bir ekibin bir üyesi olduğumuz için son derece mutluyuz".

İndirmeler