Dr. Timo Berger, Weidmüller'in yeni CSO olarak atandı

Dr. Timo Berger, Weidmüller'in yeni CSO olarak atandı
Dr. Timo Berger Weidmüller'in Yeni Baş Satış Sorumlusu

Dr. Timo Berger, Weidmüller'in yeni CSO olarak atandı

1 Eylül 2019 tarihinde, planlamalara uygun bir şekilde Dr. Timo Berger CSO olarak José Carlos Álvarez Tobar'ın yerine geçti.

Detmold, 4 Eylül 2019. Dr. Timo Berger, 1 Eylül 2019 tarihinde Weidmüller Grubu’nun CSO görevine atanmıştır. Jörg Timmermann (CFO ve Kurul Sözcüsü) ve Volker Bibelhausen (CTO) ile birlikte Endüstriyel Bağlantı ve Otomasyon alanında dünya lideri şirketin Yönetim Kurulu’nu oluşturmaktadır. 2005 yılında Weidmüller ailesine katılan Dr. Berger son üç yılda Genel Müdür ve Almanya ve Orta Avrupa bölgesinden sorumlu Bölge Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Mart 2019'den beri yeni yönetim rolüne hazırlanmak için aynı görevi önceden yapmış olan José Carlos Álvarez Tobar ile birlikte yakın bir çalışma yürütmüştür. Álvarez Tobar dört yılı CSO olmak üzere Weidmüller'de 40 yıl çalıştıktan sonra emekli olmuştur.

"Dr. Timo Berger'in Weidmüller Yönetim Kurulu Üyeliğine atanması, şirketimizin uzun vadeli kurumsal ve yönetim stratejisinin önemli bir unsurudur. Deneyimi sayesinde, Dr. Berger en üst düzey satış ve teknoloji yetkinliklerini bir araya getirmektedir. José Carlos Álvarez yönetimindeki geçiş süreci sayesinde, müşteri ve pazarlarımızdaki hızlı değişim dönemi açısından süreklilik olası en iyi şekilde sağlanmıştır" Christian Gläsel, Weidmüller Grubu Denetleme Kurulu Başkanı - Hannover Fuarı 2019.

Yönetici hakkında: Dr. Timo Berger (46), 13 yılı aşkın bir süredir Weidmüller'in Almanya ve Çin merkezlerinde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Bu süre boyunca Bölüm Başkanlığı görevlerinde yer alan Timo Berger, 2016 Kasım ayından beri Weidmüller Orta Avrupa ve Almanya Satışlardan Sorumlu Direktör ve Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. Dr. Timo Berger evli olup eşi ve iki çocuğuyla birlikte Detmold şehrinde yaşamaktadır.

İndirmeler