HomeHaberlerWeidmüller FrontCom® Vario 1 numara seçildi!

Weidmüller FrontCom® Vario 1 numara seçildi!

Weidmüller FrontCom® Vario Otomasyon Uzmanlarının Sevgisini ve Automation Award 2014 ‘ü kazandı!

 

SPS Fuarı ziyaretçileri seçimlerini yaptı, Automation Award 2014  „Kontrol Teknolojisi ve Sistem Çözümleri“ kategorisinde Weidmüller’in ürünü FrontCom® Vario’yu 1 numara seçtiler.

 

Alman otomasyon endüstrisinin en prestijli ödüllerinden biri olan bu ödül Nürmberg’de yapılan SPS Fuarı’nda takdim edildi.

 

Fuar katılımcı firmaları en son yenilikçi ürünlerini yarışmaya dahil ettiler. SPS/IPC/Drives kongre komitesi , VDMA, ZVEI ve „elektro Automation“ dergisinin editoryal ekibinden oluşuan juri 5 ödülü 2 kategoride aday gösterdi. Bu „Top 5 Ürün“ içinden ziyaretçiler fuar boyunca favori ürünlerine oy verdiler.

FrontCom® Vario %44,6 oranında oy alarak birinciliği kazandı. FrontCom® Vario Ürün Müdürü Klaus Leuchs yaptığı konuşmada ; “ Bu ödül bizi çok mutlu etti, çünkü bu ödül partnerlerimiz, müşterilerimiz ve son kullanıcılar tarafından verildi. Bu ödül bizim için; yenilikçi çözümlerimizin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşıladığının ve de ürünlerimizin sunduğu faydaların müşterilerimizi etkilediğinin kanıtı olmuştur. ” dedi.

 

FrontCom® Vario kompak dizayna sahip servis arayüzü olup elektrik ve kontrol panoları içerisinde bulunan PLC ve elektronik ekipmanlara servis amaçlı kolay erişimi sağlamak için tasarlanmıştır. Pano kapağının açılmasını gerektirmeksizin sisteme erişim sağlanması servis sürecindeki güvenliği arttırırken aynı zamanda daha hızlı işlem imkânı sağlayarak maliyet tasarrufunu da gündeme getirmektedir.

 

Pano içeriğine müdahale konusunu ortadan kaldıran tasarım ile tesis içerisinde servis amaçlı sistem erişimlerinde ekstra bir yetkili personele ihtiyaç kalmaksızın pano izolasyonunu bozmadan işlem yapma şansı tanıyarak pano izolasyonunun bozulmasından kaynaklı arıza risklerini minimize eder. Akıllı tasarımı ve modüler yapısı ile FrontCom® Vario makine üreticilerinden, proses endüstrisine, enerji uygulamalarından, SCADA altyapılarına kadar bir çok alanda kullanılmakta olup güncel rakiplerine nazaran yarı ölçülerde çözümler üretir.

 

FrontCom® Vario 5,000 farklı kombinasyon opsiyonu ile sistemlerinizin ve makinelerinizin güvenlik seviyelerini geliştirerek daha uzun süreler faaliyet göstermelerini garanti eder. İhtiyaçlar doğrultusunda kombine edilebilir iç modül yapısı ile RJ45, USB or D-Sub girişleri ile farklı ülke standartlarına uygun çözümlere yer veren enerji soketlerini ürün portföyü içerisinde barındırmaktadır.

 

Müşterisine her alanda komple çözümler sunmayı hedefleyen Weidmüller FrontCom® Vario ürünlerine tamamlayıcı aksesuarları olarak örnek verebileceğimiz STEADYTEC® konektör serileri ile (CAT 6A ≤ 10 GB/s ) maksimum bağlantı performansını garanti eder. Weidmüller’in sunmuş olduğu web tabanlı online tasarım programı ile 5,000 farklı opsiyon arasından ihtiyaç duyulan kombinasyonun kolayca oluşturulup sipariş kodlarına erişimi mümkün kılmaktadır.