Home

POWER SSR

1 ve 3 Fazlı Elektronik Güç Röleleri

 

Birçok endüstri uygulamasında, kontaktörlerin performansı uzun süreli ve güvenli olarak tetikleme yapılmasına artık yetmemektedir. Örneğin Plastik-Enjeksiyon makinalarında ısıtıcı rezistansların yüksek frekansta tetiklenerek ısı kontrolü yapılması gerekmektedir. Elektromekanik komponentler bu uygulamalarda kullanılamaz.

 

Kontaktörlerin açma ve kapama esnasında yaydıkları gürültü, özellikle çalışanların yakında  bulunduğu proseslerde, klima ve soğutma sistemlerinde konsentrasyonu bozan, rahatsız edici bir etkendir.

 

Aşınmayan, sessiz tetikleme olanağı sağlayan Elektronik güç röleleri “Power Solid State Relais (PSSR)” uzun ömür, yüksek performans ve kompak yapısıyla güç kontrol uygulamalarında kullanılmaktadır. Motorlar, Trafolar ve Isıtma sistemleri gibi kritik yüklerin güvenli bir şekilde ve uzun süreli tetiklenmesinde genellikle 3-Fazlı Elektronik Güç Röleleri (PSSR) kullanılmaktadır.

 

Sıfır-Geçiş-detektörü : 1-Fazlı PSSR’lerde bulunan Sıfır-Geçiş-detektörü (Zero Crossing Switch) Sinüs sıfır geçiş noktasını tespit ederek devreyi açar. Bu sayede faz kıyılmasının önüne geçilerek tetikleme kayıpları minimuma indirgenir ve ohmik yüklerin ömrü uzar. Sıfır geçişinin tanıma gerilimi 10V den düşüktür.

 
  • 1 Faz :

    12…275VAC / 20A

    Sıfır-Geçiş-Detektörü

    Raya ve panele montaj

    Uzun ömürlü, gürültüsüz tetikleme

    Yüksek akım darbelerine dayanıklı

    I2t = 312 A2s (10ms)

  • 3 Faz :

    24…520VAC / 15A

    Raya ve panele Montaj

    Uzun ömürlü, gürültüsüz tetikleme

    Yüksek akım darbelerine dayanıklı

    I2t = 1500 A2s (10ms)