HomeKariyerWeidmüller Akademi

Weidmüller Akademi

Bilgi vererek yeni ufuklar açıyoruz

 

Toplumumuzun ve ekonomimizin geleceği için yenilikçi ürün tasarım yeteneği ve teknik bilgimizi sürekli yenilemeye ihtiyacımız bulunmaktadır. Hızlı değişen teknolojik ve toplumsal değişim, globalleşme, artan rekabet ve karmaşık sistemler gibi günümüz şartlarının üstesinden gelebilmek için eğitim ve yeniliğe yatırım yapmak gerekmektedir.

 

Bu beklentileri karşılamak için 2003 yılında Weidmüller-Akademi kurulmuştur. Bu çatı altında firmadaki teknik bilgi seviyesinin artırılması, harici Enstitü ve Partnerlere bilgi transferi amaçlı eğitim verilmektedir. Weidmüller-Akademi yerel, bölgesel ve uluslararası aktifdir ve global bir enstitü olarak çalışmakatadır. Bu enstitü eğitim verdiği kişilerden şeffaflık, yaratıcılık, takım çalışması ve teknoloji heyecanı talep eder ve destekler.

 

Weidmüller-Akademi eğitim politikasının merkezinde yeni elemanlar yetiştirmek, tüm iş hayatında eğitmek ve sürekli bilgi artırmak bulunmaktadır. Bunların temeli, okul, üniversite, enstitü ve teknoloji parnerleri ile olan işbirliğidir.

Weidmüller Akademisi lise ve yüksek okul seviyesindeki katılmcılarına Eğitim, Uygulama, Teknoloji transferi ve yeni Teknolojiler konularında eğitim vermektedir.

  • Öğrenci Eğitimi –  İş hayatına atılmadan önce öğrencilere bir endüstri firmasında iş dalının seçimi için uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.
  • Mesleki eğitim – Weidmüller kendi bünyesinde çalışabilecek genç ve dinamik elemanlara çalışmak istedikleri dalda mesleki eğitim vermektedir.
  • Yüksek okul işbirliği – Bilgi ağı oluşturmak. Teori ve pratiğin bir araya getirilmesi. Üniversiteler ile endüstri arasında teknoloji tranferi oluşturmak. Akademisyenler üniversite eğitiminin başlangıcından iş hayatına atılana kadar bizimle beraber.
  • Kompetans geliştirme programı – Geleceğin anahtarı. Planlı kompetans geliştirme programı dahilinde çalışanların kompetans alanının genişletilmesi. İş sahasının her katmanında bilgi transferi ve birimler arası takım çalışmasının sağlanması.
  • Uluslararası Training Center – Satışta başarıya ulaşma öğretilebilir. Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için Ürün-, Uygulama- ve Pazarlama eğitimleri.
  • Yeni teknolojiler – Araştıma enstitüleri, Teknoloji partnerleri ve Üniversitelerle ortak proje veya işbirliği ile teknoloji kopetansının artırılması.
  • Bilgi ağı – Bilim, Ekonomi ve Toplum arasında stratejik ve teknolojik bilgi ve tecrübe paylaşımı ile geleceğin birlikte planlanması.