HomeHaberler‘’PZ6 Roto L’’ yüksük sıkma aleti

‘’PZ6 Roto L’’ yüksük sıkma aleti

 

Weidmüller ‘’PZ6 Roto L’’ yüksük sıkma aleti: Sadece bir sıkma aleti ile etkili ve güvenli yüksük sıkma sağlar. Kablo ve yüksükler ön veya yan taraftan sıkma aleti  içine koyulabilir ve dönebilen kafa her iki pozisyonda da kilitlenebilir.

Yeni Weidmüller crimping tool ‘’PZ6 Roto L’’ etkili bir şekilde ve hatta ulaşması zor yerlerde bile güvenli olarak yüksük sıkma imkanı sunmaktadır. ‘’ PZ6 Roto L’’ sizlere kusursuz bir yüksük sıkma sağlamaktadır. Özellikle ulaşması zor yerlerde ve pano gibi kapatılmış kabinlerin içinde yüksük sıkma, büyük beceri ve sabır istemektedir. ‘’PZ 6 Roto L’’ ile kullanıcılar yüksükleri çenenin ön veya yan tarafından sıkma aleti içine koyabilirler. Bu hem zamandan tasarruf ettirmekte hem de iş yükünü hafifletmektedir. Ayrıca dönebilen kafa iki pozisyonda kilitlenebilmektedir.

Kilitleme mekanizması, sıkma işlemi sırasında olabilecek  dönüşleri engellemektedir ve yüksek kalitede sıkmayı garanti etmektedir. Weidmüller, esnek ve sabit sıkma avantajlarını tek bir el aletinde toplamıştır. Bu ise zaman tasarrufu sağlamaktadır. "PZ 6 Roto L" ile 0.14mm² ‘den 6.0 mm² ‘ye kadar kesitlerdeki yüksükler başka hiçbir el aletine gerek duyulmaksızın sıkılabilir. Zaman kaybından ve maliyetli hatalı sıkmaları önlemek için "PZ 6 Roto L" sağlam otomatik durdurucu tasarımına sahiptir. Yüksek kalitede ergonomik dizaynı, güvenli ve konforlu kullanımı güvence altına almaktadır. Ayrıca "PZ 6 Roto L" profesyonel ve dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Weidmüller sıkma aletleri ve yüksükler birbirleriyle %100 uyumludur ve DIN EN 60352-2 ye göre yüksek seviyedeki kullanım kalitesi  garanti altına alınmıştır. Yüksük sıkma sadece el becerisi gerektirmemekte, bunun dışında uygun sıkma aleti ve yüksüğe ihtiyaç duymaktadır. Sıkma bağlantısının gereklilikleri DIN EN 60352-2 de belirtilmiştir. Ana kalite kriteri ise bağlantının çekme kuvvetine karşı dayanımıdır."PZ 6 Roto L" ile kullanıcılar her zaman mükemmel bir sıkma sağladıkları gibi kablo ve yüksükler basit bir şekilde ön veya yan taraftan el aletinin içine yerleştirilebilir. Sıkma aletinin Omega yayı, çeşitli kablo kesitlerinde uygulanan kuvveti düzgün bir şekilde dağıtarak problemsiz bir sıkma sağlar."PZ 6 Roto L" nin otomatik stop butonu sıkma işlemi sırasında olabilecek tüm kazaları önler. Ergonomik dizaynı, kolay ve güvenli bir kullanımı temin etmektedir. İzoleli ve izolesiz yüksüklerin çekme kuvveti değerleri DIN VDE 0660 T. 100 ve EN 60947-1/A11 ile öngörülmüştür.

 

 Weidmüller sıkma aletleri ve yüksükleri DIN EN 60352-2 e gore tamamiyle uyumludur. Ayrıca, DIN 41 641 Part 1’ e gore tasarlanmıştır ve en az 50,000 sıkma kapasitesi ile uzun çalışma ömrüne sahiptir.

"PZ 6 Roto L" sıkma aletinin yanında Weidmüller KT8 kesme aleti ile bakır ve aluminyum kabloları kolaylıkla kesilebilir ve soyma aletleri ile çeşitli tiplerdeki kablolar soyulabilir.